Buradasınız : Ana Sayfa //Son Dakika Haberleri//Şehit Olan 17 Askerin İsimleri 10.11.2012

Şehit Olan 17 Askerin İsimleri 10.11.2012

Türkiye’nin terörle mücadelesini sonuna kadar devam ettireceğini bildiren Bozdağ, “Bu ülkede canını feda etmeye hazır 75 milyon insan vardır. Bu mücadele bundan sonra da devam edecektir. Bunu herkesin bilmesi ve anlaması lazım. Ben bu vesile ile bir kez daha şehitlerimizi rahmetle minnetle ve şükranla yad ediyorum. Şu anda devletin bütün ilgili birimleri onun üzerindedir. Komutanlarımız, bakanlarımız, valililerimiz bölgedeki görevlilerimizin tamamı sabah olayın duyulduğu andan itibaren konunun üzerinde hassasiyetle durmaktadırlar. Şu anda kazanın olduğu yere ulaşılmış, oradaki şehitlerimize ulaşılmış ve onlarla ilgili işlemler devam etmektedir.” diye konuştu.

Kazanın nedeniyle ilgili ise Bozdağ, “Aldığımız ilk bilgiler şu şekilde; havanın çok yağışlı olması ve sisli olması nedeniyle iniş sırasında bir kayaya çarpması sonucu bir düşme olduğu yönünde. Ancak bunun araştırılması devam ediyor.” ifadelerini kullandı.

Bozdağ, personel ile ilgili bilgiler için de, “Bunlar operasyona giden Mehmetçiklerimiz.” dedi.

Törenle ilgili netleşen bir şeyin olup olmadığına ise Bozdağ, değerlendirmelerin yapıldığını, yine şehitlerle ile ilgili çalışmaların devam ettiğini belirterek, bunlar bittikten sonra açıklamanın yapılacağını bildirdi.

Bozdağ, devletin bütün ilgililerinin çalışmalarını yürüttüğünü dile getirerek, “Şehitlerimizin intikalleri Siirt merkeze devam ediyor. Gerekirse biz de gideceğiz.” şeklinde açıklama yaptı.

SİİRT VALİSİ: SALDIRI SÖZ KONUS DEĞİL

Siirt Valisi Ahmet Aydın, askeri helikopterin hava şartlarından dolayı düştüğünü söyledi. Aydın, terörist saldırının söz konusu olmadığını açıkladı.

Pervari kırsalında yapılan operasyon kapsamında sabah 07.25 sıralarında askeri helikopterin düştüğünü ifade eden Vali Aydın, şöyle konuştu: “İçinde subay, astsubay ve uzman bulunan 17 personelimiz vardı. Aşırı yağmur ve sisten kaynaklı olarak kayaya çarpan helikopterimiz düştü. Hepsine Allah’tan rahmet diliyoruz. Milletimizin de başı sağ olsun. Kesinlikle şunu ifade etmek istiyorum; helikopterimiz tamamen hava şartlarından düştü. Saldırı veya müdahale söz konusu değildir. Yakınlarına sabırlar diliyorum. Allah mekanlarını cennet etsin.”

17 askerin isimleri ve rutbeleri şöyle.

Yüzbaşı Anıl Barış Çetin- (pilot) ,

Üsteğmen Yakup Çınar (pilot),

Teknik üsçavuş Vedat Avcı,

Piyade uzman çavuş Mesut Şeker,

Jandarma Üsteğmen Ertan Yenici,

Jandarma kıdemli üsçavuş Erkan Yalçın,

Jandarma Kıdemli Çavuş Hakan Gemici,

Jandarma uzman onbaşı Yusuf Tüfekçi,

Jandarma uzman onbaşı Onur Karasungur,

Jandarma uzman çavuş Ömer Büyükköse,

Jandarma uzman onbaşı Dinçer Ersoy,

Jandarma uzman çavuş Eren Kızılgedik,

Jandarma uzman çavuş İbrahim Çelik,

Jandarma uzman çavuş Murat Yıldızhan,

Jandarma uzman çavuş Kürşat Güneş,

Jandarma uzman çavuş Erdal Tekin,

Jandarma uzman çavuş Serkan Perişan.

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap