Buradasınız : Ana Sayfa //Dünya Haberleri//Selfie Çekerken Canınızdan Olmayın

Selfie Çekerken Canınızdan Olmayın

Özçekim Yaparken Canınızdan Olmayın

Dünyada akıllı telefonların yaygınlaşması ile insanların fotoğraf ve video çekebilme kabiliyetleri hızla artınca kişiler bu kareler içinde yer alabilmenin yolları arayınca (etrafta birileri varken rica, minnet fotoğraf çektirilebilirken hiç kimsenin olmadığı durumlarda ya da sizin istediğiniz gibi çekemeleri vb. bir çok duruma da) Selfie ( özçekim) kameraları geliştirildi. Tabi Selfie kameralarının belli bir açı ve çekeni çok yakında göstermesi gibi çıkan gibi bir çok olumsuz sorunlara karşıda hemen selfie (özçekim) çubukları ile alternatif oluverdi. Gerçekten doğru kullanıldığında güzel yada ölümsüzleştirmek istediğiniz anlarınız için kullanışlı olan Selfie (özçekim) çekimleriniz de bir takım önlemleri göz ardı etmemenizin gerekliğini vurgulayan aşağıdaki haberi okumanız yararlı olacaktır.

Romanya’da park halindeki bir trenin üzerinde telefonuyla selfie çekmeye çalışan genç bir kadın, elektrik çarpması sonucu yaşamını yitirdi. 18 yaşındaki Anna Ursu’nun park halindeki bir trenin üzerinde selfie çekmeye çalışırken yüksek gerilim hattına dokunduğunu ve vücudunda ağır yanıklar oluşarak kaldırıldığı hastanede bir süre sonra öldüğü bildirildi.

 PEKİ Selfie (özçekim) Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Öncelikle farklı bir Selfie (özçekim) yapmak adına gereksiz riskler almayın.

Hareket halindeyken Selfie (özçekim) yapmaktan kaçının ya da tüm güvenlik önlemlerinin alındığına emin olun.

Selfie (özçekim) yaparken siz telefona ve arka plana odaklanmışken önünüzden gelecek tehlikeleri asla gözardı etmeyin.

Selfie (özçekim) sırasında geri planı ayarlamak için adımlarınıza, vücudunuzun diğer uzuvlarınıza, takılabilecek eşyalarınıza vb. (geriye ya da ileriye hareketlerinize) mutlaka dikkat edin. Kontrol etmeden adım atmayıp hareket etmeyiniz.

Selfie (özçekim) çubuğu kullanırken, çubuğun herhangi bir yere temas edebileceğini, dengenizi bozabileceğini ya da size daha iyi bir açı sağlaması adına zorlanacağınız tarzda uzatma, çekme, sarkıtma esnasında tehlikelere açık olacağınızı unutmayın.

Selfie (özçekim) sırasında tüm dikkatinizi telefon ve arka plana odaklamayın, çevrenizi kontrol edin ve oluşabilecek tehlikeleri değerlendirin.

Selfie (özçekim) yapmak adına bir yere çıkma, sarkma, dalma, atlama uçurum kenarı, vinç üzeri, balkon, arabada vb. normal bir zaman da bile tehlikeli olacak yerleri tercih etmeyin.

Değişik ve sıradışı bir  Selfie (özçekim) yapmak adına alacağınız risklerin son Selfie (özçekim) olabileceğini de göz ardı etmeyiniz.

Selfie (özçekim)

Selfie (özçekim)

 

Etiketler: , , ,

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap