Buradasınız : Ana Sayfa //Sağlık//Selülit tedavisi ve yöntemleri

Selülit tedavisi ve yöntemleri

Selülit Tedavisi günümüzde birçok yöntem ile tedavi edilebilmektedir. Üstelik gelişen teknoloji sayesinde gerçekleştirilen selülit tedavisi uygulamaları oldukça etkili neticeler sunmaktadır. Selülit deride portakal kabuğu görünümüne neden olan ve yağ dokularında düzensizlikler sonucu meydana gelen bir cilt problemidir. Sıklıkla bayanlarda görülen selülit ise genellikle kalça, iç bacak, bacak arkaları ve karın bölgesinde görülmektedir. Tüm bunların yanı sıra selülit oluşumunun obezite ya da kilo alımı ile ilgili olmadığı bilinmelidir ki nice kilosu olmayan bayanda da oldukça selülit görülebilmektedir. Kısacası selülit kilolu ya da kilosuz her kadın ya da erkekte görülebilen bir yağ düzensizliğidir. Tabi ki bu durumun günümüzde birçok çaresi de bulunmaktadır. Bunlardan biri de velashape3 sistemidir.

Selülit Tedavisi

Velashape 3 sistemi ile selülitlerinizden kurtulabilmeniz mümkün olup, bu mucizevi cihaz çapta küçülmede FDA onayı almış ilk cihaz olmaktadır. Diğer selülit tedavi yöntemleri arasında hem daha kısa süreli seanslarla hem de daha az seanslar ile selülitlerinizin yok olmasına yardımcı olan Velashape 3, kızıl ötesi ve radyofrekans enerjilerinin birbirleri ile oluşan etkileşim ile derinin ısınmasını sağlar ve bu sayede de yağ hücrelerinin azalmasını sağlar. Basen bölgesi, bacaklar, kalça, iç bacak, karın, yüz ve boyun bölgesi de dahil olmak üzere her bölgeye güvenle uygulanabilmektedir. Velashape 3 sistemi haftada bir kez olmak üzere genellikle 6 ile 8 seans kadar da önerilmektedir.

Eximia ile selülit tedavisi ise, aynı zamanda bölgesel yağlanma ve cilt sarkma ve elastikiyet kayıplarının giderilmesinde de yardımcı olduğu için daha çok tercih edilebilmektedir.  Eximia ultrason dalgaları sayesinde yağ dokularının eritilmesi mantığına dayanan bir sistem olduğu için, yağların erimesi ve atılması da aynı zamanda selülitlerin de zamanla yok olması anlamına gelmektedir. Eximia sistemi selülit ve yağ yakma  uygulamaları arasında en son teknoloji olup, sıklıkla tercih edilen bir yöntemdir ve bu nedenle de günümüzde en çok bayanlar tarafından tercih edilen sistemler arasında yerini almıştır.

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap