Buradasınız : Ana Sayfa //Güncel Haberler//Seni sevenler senin ne kadar degerli olduğunu her zaman bileceklerdir

Seni sevenler senin ne kadar degerli olduğunu her zaman bileceklerdir

Hayatımızda çoğu kez verdiğimiz kararlar veya hayat şartları nedeniyle hırpalanır, canımız acıtılır, yerden yere vuruluruz, kendimizi kötü hissederiz, fakat ne olduğu yada ne olacağı önemli değil, hiçbir zaman değerimizi kaybetmeyiz, temiz yada pis, hırpalanmış yada kırılmış, bunların hiçbiri önemli değildir. Seni sevenler senin ne kadar degerli olduğunu her zaman bileceklerdir, hayatımızın değeri ne yaptığımız veya kim tanıdığımızla değil kim olduğumuzla alakalıdır. Somut bir örnekle:
İyi bilinen bir konuşmacı, seminerine 1000 dolarlık bir banknotu göstererek başladı. 200 kişinin bulunduğu odaya, bu parayı kim ister diye sordu ve eller kalkmaya başladı ve konuşmacıbu parayı sizlerden birine vereceğim fakat öncelikle bazı şeyler yapacağım dedi. Parayı önce buruşturdu ve dinleyicilere hala bu parayı isteyen var mı diye sordu,eller yine havadaydı.
Bu sefer, konuşmacı peki bunu yaparsam dedi ve $ 1000 ı yere attı onun üstüne bastı, ezdi, pisletti ve para şimdi pis ve buruşuktu, fakat eller yine havadaydı ve o parayı herkes istiyordu. Ve konuşmacı şöyle dedi:
Arkadaslarim burada çok önemli bir şey öğrendiniz, burada paraya ne yaptıysam hiç önemli değill onu yinede istiyorsunuz, çünkü benim ona yaptığım şeyler onun değerini düşürmedi, o hala 1000 dolar.

Seni sevenler senin ne kadar değerli olduğunu her zaman bileceklerdir.

Etiketler: , , ,

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap