Buradasınız : Ana Sayfa //Ekonomi Haberleri//Senin Bankan’da Altın Hesabı

Senin Bankan’da Altın Hesabı

Yıllardan bu yana altın alımı uzun vadede yatırımcısını her daim kazandıran bir yatırım aracı olmuştur. Fakat altın yatırımlarını evde saklamak yerine bankadan hesap açtırarak yatırımları sürdürmek hem ülke ekonomisine katkı sağlıyor hem de yatırımların güvenilir bir ortamda kalmasına yardımcı oluyor. Bu konuda hangi bankadan altın hesabı açtırırım diye araştırma yaparken “Senin Bankan” ile karşılaştım. Sistemi biraz inceleyince 1 lira gibi düşük rakamlar ile dahi altın alım satım işlemleri yapılabileceği görülüyor. Bu da özellikle küçük yatırımcılar için oldukça ideal. Senin Bankan’dan altın hesabı açtırıldığında sadece Türk Lirası ile değil aynı zamanda dolar ile de altın alım satımı yapılabiliyor.

senin bankan altin hesabi

Altın hesabı açtırdıktan sonra sadece gram altın değil aynı zamanda çeyrek altın da alabilir dilediğiniz zaman da hesapta biriken altının nakit karşılığını alabilirsiniz. Hesapta biriken altın Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu tarafından 100.000 TL’ye kadar devlet güvencesi altında bulunuyor. İstendiği zaman hesapta biriken altın değeri TL olarak çekilebileceği gibi bu birikim her ayın belli günlerinde otomatik olarak yani sistem tarafından hesabınıza da aktarılabilir. Bu uygulamadan yararlanabilmek için mutlaka talimat verilmesi gerekiyor.

Sistemin en büyük özelliklerinden biri de rahatlıkla başka bir hesaba altın havalesi yapma imkanını sağlamasıdır. Ayrıca hesap sahibi masrafları karşıladığı takdirde dilediğinde hesabındaki altını külçe olarak ya da 1 gr, 2.5 gr, 5 gr hatta 100 gr ve 1000 gr halinde de çekebilir. Tüm bu işlemler “İşlem Matik” aracılığı ile ya da banka şubesinden yapılabilir. Altın hesabı vadesiz olarak açılmaktadır. Banka hafta içi her gün 9.00 ile 17.25 saatleri arasında hizmet veriyor. Sistem aracılığı ile altın hesabı açarak sistem üzerinden gram gram altın alınabileceğiniz gibi bankanın belli günlerde düzenlemiş olduğu altın günlerinden yararlanarak da elinizde bulundurduğunuz altın kolye, bilezik ya da çeyrekleri hesabınıza elden yatırabilirsiniz. Altın hesabı açmak işlemini Kuveyt Türk güvencesi ile sistem üzerinden kişisel bilgilerinizi girerek kolay ve hızlı bir biçimde yapabilirsiniz. Yapılan havale işlemlerinde işlem masrafı da alınmıyor.

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap