Buradasınız : Ana Sayfa //Spor//Trabzonspor’da Teknik Direktörlüğe Tolunay Kafkas Getirildi 27.01.2013

Trabzonspor’da Teknik Direktörlüğe Tolunay Kafkas Getirildi 27.01.2013

Trabzonspor’ un Yeni Teknik Direktörü TOLUNAY KAFKAS
”Şenol Güneş’in istifası fazla yıpranmaması açısından önemliydi” diyen Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, ”Hayırlısı olsun. Koca kulüp, çözümü bulunur” ifadesini kullandı. Sadri Şener, Güneş’in istifasını kabul edip etmediklerinin sorulması üzerine istifanın tek taraflı bir karar olduğunu ifade etti. Şenol Güneş’in ayrılmasının ardından Trabzonspor’da teknik direktörlüğe Tolunay Kafkas geldi. Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, Kafkas ile anlaştıklarını resmen açıkladı.

Şenol Güneş Neden İstifa Etti?

Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş istifa ettiğini açıkladı.

Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, Elazığspor’a karşı alınan 3-1’lik yenilgi sonrasında istifa etti.

Son 5 maçta 3. yenilgisini alan bordo-mavililer ligde 3 Aralık’tan beri galibiyet yaşayamadı.

Şenol Güneş, “Bir kan değişikliğine ihtiyaç var ve bunun için görevimden ayrılıyorum.” dedi.

Şenol Güneş İstifa Basın Açıklaması 27.01.2013

Şenol Güneş, “Mutlaka kazanmamız gereken bir maçtı. Rakip bizi 3-1 yendi. Çok şey söylemenin anlamı yok. Zaman zaman iyi şeyler yapmamıza rağmen gol atamadık. Duygu ve düşünceyi kaybettiğimiz bir maç olarak görüyorum. Taraftardan da çok özür diliyorum. 10 kişi de kalsak 11 de olsak kazanmamız gereken bir maçtı. Sorumlusu da benim. Oyuncularıma anlatmaya çalıştığım uzun zamandır oyuncularımla aynı duygu ve düşünceyi paylaşmadığımız da. Bir kan değişimine ihtiyaç var. Yönetimin, kadronun, oyuncuların, medyanın, taraftarların daha rahat olması için bir kan değişikliğine ihtiyaç var. Bulunduğumuz yeri Trabzonspor hak etmiyor. Bunun sorumlusu da benim. Trabzonspor’da kan değişikliğinde yarar olacağını düşünüyorum. Benim ayrılmam gerektiğini düşünüyorum. Bunu kamuoyuyla paylaşmak istedim. As başkanı aradım zaten.” diye konuştu.

Düşüncemi geçen sene de söyledim diyen Güneş, “Benim Trabzonspor’da kalmam imza atmam önemli değil. Başarısı önemli. Bunu sezon sonu da söyledim. Trabzonspor’un gündemini değiştirmek için hamleler yapmak gerekiyor bu da beni değiştirerek olabilir. Karabük ve Elazığ’a kaybediyorsak kafamdaki ivmeyi kazanamıyoruz demektir. Başkan ve Asbaşkana da söyledim. Onlar da olumsuz bir tavır almadılar. Ben bu kulübün taraftarıyım. Lig’e dair bir şey söyleyemem. Başarısız bir antrenör olarak bu işten anlamadığımız ortada zaten.” şeklinde konuştu.

 

Şenol Güneş

Şenol Güneş

Etiketler: , , , , , , , , ,

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap