Buradasınız : Ana Sayfa //Güncel Haberler//Sıfır Araba Almanın Tam Zamanı !

Sıfır Araba Almanın Tam Zamanı !

      sıfır arabalarda indirimUluslararası piyasalardaki çalkantıların etkisiyle son dönemde yükselen döviz, otomotiv piyasasını kur baskısı altına soktu. Kur baskısıyla zam kıskacına giren otomotiv piyasası dikkat çekici şekilde yavaşladı. Bu yavaşlamayı, Otomotivciler satışlarda eksiye düşme olarak algılayarak  bayrama kadar yoğun bir kampanya furyası başlatarak aşmayı planlıyorlar. Adeta firmalar indirim de birbirleri ile yarışarak hem fiyatları hemde ödeme koşullarını tüketiciler için cazip hale getirmeye çalışıyorlar.

      Otomobil satışlarındaki artış yüzde Temmuz’da 2.5’e kadar gerilerken, bu ay beklemeye geçen tüketiciler nedeniyle piyasanın geçen yılın Ağustos ayına göre eksiye düşme ihtimali yüksek. 2010 yılının Ağustos ayında 61 bin 764 adet araç satılmıştı. Bu aydan itibaren 2012 modellerini sunmaya başlayan otomotiv firmaları kurdan kaynaklanan fiyat ayarlamalarını da yapmaya başladı. Merkez Bankası’nın tedbirlerine fiyat artışlarını ve her Ramazan ayında yaşanan ‘görece’ durgunluğu da hesaba katan otomotivciler kampanyaları da artırdılar. İşte göze çarpan son kampanyalar:

Chevrolet: B segmentinin iddialı modellerinden yeni Aveo, Hatchback ve Sedan iki farklı gövde tipi ve tamamen yenilenen iç ve dış tasarımıyla Ağustos ayında özel lansman fiyatıyla satılıyor. Yeni Aveo HB 28 bin 780 TL, Aveo Sedan 29 bin 80 TL’den başlıyor. Cruze Sedan 33 bin 908 TL ve Temmuz ayında pazara çıkan yeni Cruze Hatchback de 33 bin158 TL’den otomobilseveler ile buluşuyor. Küçük şehir otomobili Spark ise 24 bin 372 TL’den başlayan fiyatla satışa sunuldu.

Renault: ‘Renault Otomatik Vites Günleri’nin yanı sıra tüm binek modeller ile yeni Kangoo Multix modelinde sıfırın altında faiz fırsatı sunmaya devam ediyor. Kampanya kapsamında müşteriler, manuel vites-otomatik vites farkını yüzde 25 indirimli ödüyor. Türkiye’de otomotiv sektöründe sıfırın altında faiz uygulaması fırsatının ilk kez tüketiciye sunulduğu bu cazip kampanya dahilinde, Clio HB 1.2 modeli 29 bin TL, Megane HB modeli 36 bin 150 TL ve Fluence modeli 39 bin 990 TL fiyatlarla satışa sunuluyor.

Volkswagen: Uygulamaya aldığı satış kampanyasında Euro’yu 2.18 TL olarak sabitledi. 76 bin 900 Euro’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulan Touareg modelleri için havalı süspansiyon ve panoramik cam tavan opsiyonlarını almak isteyen müşterilere, anahtar tesliminde bu iki opsiyon toplamında 4 bin Euro fiyat avantajı tanınıyor.

CItroen: Kampanya kapsamında tüketiciler, tüm binek modellerine 12 bin TL için 12 ay yüzde 0.69 faiz indirimi ile sahip olabilecekler. Binek araçların yanı sıra ticari araçlarıyla da yoğun ilgi gören Citroen, ticari araç segmentinin önde gelen modeli Nemo modelinde de 10 bin TL için 12 ay, yüzde 0 faiz veya perakende indirimi avantajı sağlıyor. Ayrıca Berlingo Combi satın alanlara cruise control, alarm ve park sensöründen oluşan ‘City Pack’ hediye ediliyor.

VOLVO:Volvo OtoFinans’ın Ağustos ayı kampanyasında, Volvo S60 ve V60 modelleri için geçerli olmak üzere 30 bin TL, 12 ay, yüzde 0 faiz ya da 40 bin TL için 24 ay yüzde 0.49 gibi iddialı faiz oranları dikkat çekiyor. Volvo S40 ve V50 modellerinde ise 20 bin TL için 12 ay, yüzde 0 faiz ya da Ocak 2012 kadar erteleme kampanyası devam ediyor. Ayrıca bütün Volvo OtoFinans kredilerinde dosya masraf ve komisyon alınmıyor.

SKODA: VDF işbirliği ile her bütçeye uygun farklı peşinat, vade ve faiz oranı seçenekleri ile Roomster ve Yeti sahibi olmak isteyenler için avantajlı kampanyalar sunuyor. Kampanyalardan en dikkat çekici olanı ise kredi faizi alınmadan Roomster ve Yeti sahibi olma fırsatının yaratılması. Roomster ve Yeti için 12 ay süreyle 15 bin TL’ye kadar kredi kullananlar hiç faiz ödemeyecekler. Roomster için ise 14 bin 300 TL peşin ve 15 bin TL krediyi seçenler ‘0’ faiz oranından yararlanabilecek. Ayrıca günlük 9 TL taksitle Roomster, 12 TL taksitle Yeti sahibi olma imkanı da tanınıyor.

NISSAN:Kampanya kapsamında düz vites Juke için 10 bin liralık kredi kullananlara 12 ay boyunca yüzde 0 faiz imkanı sunulurken, Juke dizel versiyonlarında ise Ağustos ayı boyunca KDV’nin yarısı Nissan tarafından ödeniyor. Kompakt crossover segmetinde ‘Şehrin Haylazı’ olarak adını duyuran Juke’ta 1.5 dizel düz vites, 1.6 benzinli düz ve CVT vites seçenekleri bulunuyor.

MERCEDES: C Serisi için Ağustos ayı boyunca Mercedes-Benz Finansman Türk’ün yüzde 0.88 faiz oranı ile 24, 30 ve 36 ay vade seçeneklerden yararlanılabilir. Bu arada Mercedes-Benz, iPhone modeline uygun cep telefon tutucuları geliştirdi. Mercedes-Benz, orijinal iPhone tutucuları yetkili servislerinde yüzde 20’ye varan indirimler ile sunuyor. Bu üründen yararlanmak için aracın 386 kodlu telefon ön hazırlığına sahip olması gerekiyor.

GEELY :Ramazan boyunca geçerli olan kampanya kapsamında Geely’nin C sınıfındaki temsilcisi FC modeline günde 12.53 TL ödeyerek sahip olmak mümkün. Bin TL indirimle 24 bin 750 TL’ye satışa sunulan Geely FC modelinde bu tutarın yüzde 70’i kredilendirilebiliyor ve 72 ay vadeli yüzde 1.15 faiz oranı sunuluyor.

Ford Fiesta’da taksit 557 lira

Ford, tüm binek modellerini 20 ay vadede 20 bin TL kredi ile yüzde 0.5 faiz oranıyla müşterileriyle buluşturuyor. Ford binek araçlara peşin fiyatına sahip olmak isteyenler ise yüzde 2 ek kampanya desteği kazanıyor. Ford Fiesta 557 TL’den başlayan taksitlerle, uygun park yerini otomatik olarak bulan ve Türkçe komutlarınızı anlayan yeni Focus ise 618 TL’den başlayan taksitlerle kullanıcılara sunuluyor.

Şimdi al 2012’de ödemeye başla

Tüm binek modellerde 20 bin TL’ye varan tutarlarda, 12 ay yüzde 0.69 faizli kredi imkanı sunuluyor. Aracını Ağustos ayında teslim alanlar ilk taksitlerini 2012’de ödemeye başlıyorlar. Ayrıca 3008 modelinde 7 bin 120 TL, 5008 modelinde 6 bin 370 TL, yeni 308 modelinde 3 bin 490 TL ve 207 modelinde 4 bin 400 TL’ye varan indirimler yapılıyor.

 

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

1 Yorum yapılmış " Sıfır Araba Almanın Tam Zamanı ! "

  1. Kellsie dedi ki:

    You keep it up now, undertsand? Really good to know.

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap