Buradasınız : Ana Sayfa //Ekonomi Haberleri//Sıfır Otomobil Kampanyaları Başladı

Sıfır Otomobil Kampanyaları Başladı

Öncelikle sıfır otomobil almayı hedefliyorsanız, ihtiyacınız ya da hayalinizde ki arabanın hangi özelliklerde olması gerektiğini iyi belirlemelisiniz. Örneğin sedan bir araç mı yoksa hatchback bir araç mı alacaksınız?

Özellikle ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir araç arıyorsanız kriterlerinizi belirleyerek hareket etmenizi tavsiye ederiz. Sırf bir araç markası kampanyalı -indirimli-avantajlı diye alınmamalı. Örneğin Sedan, otomatik motor hacmi 1.6 ve daha aşağı ve dizel motor bir araç arıyorsanız bu kriterleri esas alarak hareket etmelisiniz. Ayrıca aracın Türkiye piyasasında ki ikinci elinin olup olmadığı, satmak zorunda kalırsanız ikinci el ile sıfır fiyatı arasında ki farkın çok fazla olmaması gibi kriterlerde size ışık tutabilir. Güvenlik, konfor, ergonomi, sağlamlık gibi kriterleri de ön planda tutuyorsanız aynı özellikleri sahip bu aracın ondan neyi eksik deyip ucuz diye bu kriterleri de göz ardı etmemelisiniz.

Bir diğer tavsiyemizde almayı düşündüğünüz araçları görüp gerekirse test sürüşü yapmanız, çevrenizde kullananlardan görüş ve öneri almanız. Yine internet ortamında yapacağınız küçük bir araştırmada son derece faydalı olacaktır. Almayı düşündüğünüz aracın eksileri ve artılarını araştırabilirsiniz.

Sıfır Otomobil Kampanyaları 2014

Otomotiv firmaları dünyada ki özellikle Avrupa da ki gelişmeler nedeniyle daralan otomobil satışlarını korumak ve paylarını düşürmemek adına adeta birbirleri ile kampanyalar ile yarışıyorlar. Bu durum yeni otomobil alacakları ya da yenilemeyi düşünenlere fırsatlar sunuyor. Ekim 2014 itibarıyla yıl sonuna 2 ay kalması ile yıl sonu satış heeflerine ulaşmak isteyen otomobil devleri, 2014 sonunda araba satışlarını canlandırmak adına bir birleriyle yarışmaya başladılar. Otomobil markalarında önde gelen araba üreticilerin teklifleri cazip olsada iyi incelenmeli.

2014 Sıfır Otomobil Fırsatları

Türk otomobil pazarında faaliyet gösteren yerli ve yabancı firmalar, “3 yıla varan sıfır faiz ya da uygun koşularda 4 yıl vadeli kredi, peşin fiyat indirimi, kur sabitleme, şimdi al Ramazan Bayramı’ndan sonra öde veya şimdi al 2013’te öde” gibi cazip fırsatlar sunuyor.

Citroen

Citroen, haziran ayında binek modellerde anahtar teslimde 4 bin TL’ye varan indirimler sunan “Takas Kampanyası” avantajıyla tüketicileri bekliyor. Ticari araç segmentindeki Citroen Nemo ve Berlingo Combi’de ise tüketicilere 18 bin lira için 18 ay vadeli yüzde “0” faiz avantajı tanıyan Citroen, ticari modellerde de kredi avantajının yanı sıra cazip indirim avantajlarıyla tüketicinin karşısına çıkıyor.

Dacia

Dacia da “Şimdi al Ramazan Bayramı’ndan sonra öde” fırsatı sunuyor. Dosya masrafsız yüzde 1,35’ten başlayan faiz oranlarıyla 48 aya kadar vade imkanı tanınıyor.

Fiat

Fiat, “Haziran ayında yok yok. 3 yıla varan vade ve 417 TL’den başlayan taksitlerle faiz yok” sloganlarıyla yürüttüğü kampanya çerçevesinde, ister 15 bin TL 3 yıl yüzde “0” faiz, ister 20 bin TL 2 yıl yüzde “0” faiz ya da 30 bin TL 3 yıl yüzde 0,63 faizli farklı kredi seçenekleriyle “Yeni Linea, Linea Classic, Linea, Punto, Punto Evo ve Grande Punto” modellerine sahip olma fırsatı sunuyor.
Panda, Fiat 500, Palio Sole veya Albea Sole modellerinde ise 15 bin TL kredi, 15 ay yüzde “0” faizle veriliyor.
İster kredili ister nakit alımlarda “Yeni Linea”da 5 bin 310 TL, “Linea Classic”de de 5 bin 340 TL’ye varan indirimler yapılıyor.
Yeni Fiat Punto’ya 28 bin 860 TL, Fiat Bravo’ya 37 bin 980 TL’den başlayan fiyatlarla sahip olabilme imkanı tanıyan kampanya dahilinde, Facebook üzerinden “Bravo Alana Bravo” uygulaması ile bin 500 TL indirim yapılıyor.
Fiat ticari araçlarda da “3 yıla varan vade ve 417 TL’den başlayan taksitlerle faiz de yok, ÖTV de yok” sloganıyla, yine 15 bin TL 3 yıl yüzde “0” faiz, 20 bin TL 2 yıl yüzde “0” faiz, 30 bin TL’ye 3 yıl yüzde 0,63 faizli farklı kredi seçenekleri uyguluyor. Kredili ya da nakit alımlarda “Fiorino Combi, Fiorino Combimix, Doblo Classic Combi ve Yeni Doblo Combi” modellerinde ÖTV’yi de almıyor.
Doblo Classic Combi ve Fiorino Combi modellerinde ise ekstra bin TL, Ducato minibüste ise yüzde 13 indirim yapılırken, nakit alımlarda tüm ticari araçlarda ilave yüzde 6 indirim uygulanıyor.

Ford

Ford, haziran ayında 24 bin TL’ye 20 ay yüzde “0” faiz avantajıyla otomobil sahibi olma fırsatı sunuyor. Ayrıca tüm Ford binek araçlarda bin 500 TL’lik takas indirimi ve Transit Connect Kombi’de Parolu kart sahiplerine bin TL’lik ek indirim uygulanıyor.
Mayıs fırsatlarını haziran ayında da sürdüren Ford, 24 bin TL’ye 20 ay yüzde “0” faiz ya da yüzde 17 indirim avantajıyla Ford Transit satın alma imkanı tanıyor.

Nissan

Nissan da haziran ayında “Micra, Note, Juke ve Qashqai” modellerinde, yüzde “0”dan başlayan faiz oranlarıyla müşterilerini karşılıyor.

Hyundai

Hyundai de “ix35 55 bin 400 TL, Yeni i20 30 bin 690 TL, Accent Blue 37 bin 300 TL, Yeni i30 43 bin 900 TL, Elantra’yı 43 bin 400 TL başlangıç fiyatları ve yüzde “0”dan başlayan kredi faiz oranlarıyla satışa sunuyor.

Renault

Renault da 36 bin 950 TL’den başlayan fiyatlarla “Megan” ya da 30 bin 200 TL’den başlayan fiyatlarla “Clio Grand Tour” alımında, “Şimdi al 2013″te öde” imkanı veriyor.
Ayrıca, anlaşmalı finans kuruluşları aracılığıyla 48 bin TL için 48 aya kadar yüzde 0,89 sabit faiz imkanı sunan Renault’un bu kampanyası 30 Haziran’a kadar sürecek.

Peugeot

Peugeot da haziranda RCZ modeline dosya masrafsız, 45 bin TL kredi için yüzde 0,89 faizle 36 ay boyunca bin 512 TL ödeyerek sahip olma fırsatı sunuyor.
Peugeot 207 özel seri Urban Move için de 15 bin TL kredi için 15 ay vade ve yüzde “0” faiz uyguluyor.

Volkswagen

Tüm Scirocco ve Tiguan modellerinde avroyu 2,09 TL’ye, Yeni Volkswagen CC 1.4 TSI 160 PS ve Touareg modellerinde kuru 2,19 TL’ye, tüm Yeni Volkswagen CC 2,0lt. motor hacmine sahip modellerde ise kuru 2,09 TL’ye sabitleyen Volkswagen, kampanyayı 18 Haziran’a kadar sürdürecek.
Aynı tarihe kadar, Passat ve Passat Variant 1,4 TSI 122 PS Comfortline Manuel benzinli araçlarda ortalama yüzde 4 oranında fiyat indiriminden de yararlanma imkanı tanıyan Volkswagen, ayrıca Passat Variant 1,4 TSI 122 PS Comfortline Manuel benzinli araçlarda özel indirimler sunuyor.

sıfır otomobil kampanyaları 2012

Sıfır Otomobil Kampanyaları 2012

 

Etiketler: , , , , , , , , ,

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap