Buradasınız : Ana Sayfa //Kültür Sanat//Sığacık-Seferihisar-İzmir

Sığacık-Seferihisar-İzmir

Seferihisar-Sığacık

Başlığımızdan anlayacağınız üzere sizlere İzmir’in şirin ilçesi Seferihisar’a bağlı Sığacık’tan bahsedeceğiz. İnsan nasıl olurda İzmir’e yakın bir yerin bu kadar bozulmadan kaldığını merak etmeden geçemiyor. Seferihisar’a 5-6 km mesafedeki Sığacık, doğal bir liman olması nedeniyle bir çok medeniyete beşiklik etmiş. Bunun yanı sıra bu konumuyla korunması adına kale yapılmış olması tarihi dokusunun korunması na da yardım etmiş. Tipik bir Ege kasabası olan Sığacık huzurun adresi diyebiliriz. Tatil için İzmir’i düşünenlere ilk sıralarda tavsiye edebileceğimiz Sığacık,  ucuz tatil düşünenler içinde çok cazip denilebilir.

Sığacıkta Nerede Kalınır? Ne Yenir?

Öncelikle tatil anlayışınıza göre bir çok seçeneğiniz olduğunuzu söyleyebiliriz.  İsterseniz tatil köyü,  isterseniz pansiyon, kesenize ve beklentilerinize göre epeyce alternatif mevcut. Ama ilk olarak ortamı görüp değerlendirdikten sonra tercihinizi yapmanız. Mevsimine göre 50£ dan başlayan kişi başı oda ücretleri benzer yerlere bakıldığında çok cazip.

Yemek konusunda ise sınırlı imkanlar olsa da balık ve balık ürünlerini tercih edebilirsiniz.

Sonuç olarak genelde yerel halkın işlettiği bir çok küçük işletmeye sahip olan Sığacık’ta yat turları da yaparak denizin tadını çıkarabileceğiniz imkanları ekonomik fiyatlarla sağlayabilirsiniz. Sığacık

Etiketler: , , ,

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap