Buradasınız : Ana Sayfa //Spor//Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası – 1 Ekim 2011 – Sırbistan 3 – 2 Türkiye

Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası – 1 Ekim 2011 – Sırbistan 3 – 2 Türkiye

Avrupa Voleybol Şampiyonası'nda Rusya'yı mağlup ederek yarı finale çıkan Filenin Sultanları ev sahibi Sırbistan'la final mücadelesi veriyorAvrupa Voleybol Şampiyonası’nda çeyrek final maçında Dünya Şampiyonu Rusya’yıdeviren Filenin Sultanları ,  yarı final mücadelesinde ev sahibi Sırbistan’a müthiş maçın ardından 3-2 mağlup  oldu ve turnuvaya veda etti.

Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası çeyrek finalinde son dünya şampiyonu Rusya’yı 3-0 yenen Türkiye, final için Sırbistan’la karşılaşdı.

Kazanan takım finalde Almanya’nın rakibi olacaktı.

Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası çeyrek final mücadelesinde son Dünya Şampiyonu Rusya ile karşılaşan Filenin Sultanları; harika bir oyun sergilediği maçta güçlü rakibine set dahi vermedi ve yarı finale yükseldi. . Ay-yıldızlılarımız Sırbistan’ı da devirerek final biletini almak için elinden geleni yaptı fakat ev sahibini aşamadı.

Maça tutuk başlayan Millilerimiz ilk seti 25-10, ikinci seti 25-22  kaybederken üçüncü periyotta 25-23, 4. periyotta 25-23’lük skorla durumu 2-2’ye  getirdi. Müthiş heyecana sahne olan son sette 15-12 kaybeden kızlarımız  turnuvadan 3-2’lik mağlubiyetle ayrıldı.

Filenin Sultanları Sırbistan’ı geçmesi halinde, İtalya’yı 3-0 yenen Almanya ile finalde karşılaşacaktı. Ne yazık ki bu fırsatı tüm çabalarına rağmen kullanamadılar.

Sırbistan’ın finaldeki rakibi Almanya olurken millilerimiz 3. lük maçında 03.10.2011  saat 16:00’da İtalya ile karşılaşacak.

Etiketler: , , , , , , , , , , ,

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap