Buradasınız : Ana Sayfa //Güncel Haberler//Sözleşmeli Personel Ne Zaman Kadar Kadroya Alınacak 2015

Sözleşmeli Personel Ne Zaman Kadar Kadroya Alınacak 2015

Sözleşmeli Personele Kadro Müjdesi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Şanlıurfa’da katıldığı bir faaliyet sırasında sözleşmeli personellerin yıllardır beklediği müjdeyi verdi.  Bakan Faruk Çelik, sözleşmeli personeli 30 Haziran 2013’e kadar kadroya alacaklarını fakat bunun için bazı yasal değişikliklerin yapılması gerektiğini söyledi. Bakan Çelik şöyle devam etti:  “Bununla ilgili taraflarla görüşüyoruz. Hummalı bir çalışma yürütüyoruz. Net bir tarih vermem zor. Ama bu dönemde bunun olacağını ifade edebilirim. Tarih olarak da 2013 yılı Haziran ayı sonuna kadar bu işi biter.”

Sözleşmeli personeli kadroya almadan önce mutlaka devletin personel sistemiyle ilgili yasal düzenlemelerin yapılması gerektiğini vurgulayan Bakan Çelik, 1960-70’lerin başında çıkan 657 Sayılı Devlet Memurluğu Kanunu’nun 657 fazla değiştiğini belirterek, ” Yasa değiştirile değiştirile parçalı bulutlu hale gelmiş. 4A’lar, 4B’ler, 4C’ler, sözleşmeliler, işçiler, sözleşmeli işçiler bir sürü pozisyonda çalışan var. Bu durumda devlet personel sistemimizi mutlak surette yenilememiz gerekiyor. Bunun için bunun tarafları ile bir bir görüşüyoruz.” şeklinde konuşmasına devam etti.

Sözleşmelilerin kadroya alınmasından sonra boşalacak sözleşmeli kadrosuna yeni sözleşmelilerin alınacak mı sorularının ortaya çıktığını ve bu konuya sıcak bakmadığını vurgulayan Bakan Çelik şu bilgileri ekledi: “Birbirini doğur sistemi ortadan kaldırmak zorundayız. Bugün sözleşmeliler kadroya geçmek için kapıları aşındırıyor. Yarın bunların yerine yenilerini alırsak benzeri bir durumu tekrar yaşayacağız. Bu sistemin sona erdirilmesi lazım.” dedi.

sözleşmeli personel kadro müjdesi

Etiketler: , , , , , ,

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap