Buradasınız : Ana Sayfa //Merak Edilen Sorular//Şubat 2014 de Öğretmen ilk Atama ve Özür Ataması Yapılacak mı?

Şubat 2014 de Öğretmen ilk Atama ve Özür Ataması Yapılacak mı?

Öğretmen ilk Atama ve Özür Ataması Şubat 2014 de var mı?

2014 Özür Grubu Öğretmen Atamaları

Öğretmenlerin merakla beklediği  il içi ve iller arasında sağlık, eş durumu özrü ile genel ve özel hayatı olumsuz etkileyen nedenlere bağlı yer değişikliği başvuruları 02-08 Ocak 2014  tarihleri arasında alınacak.

Öğretmenlerden geçerli özrü bulunanlar eğitim kurumu tercihlerini 13-17 Ocak 2014 tarihleri arasında, yer değiştirme işlemleri ise 20-21 Ocak’ta sonuçlandırılarak, açıklanacak.

2012-2013 eğitim-öğretim yılının 1. döneminin son günlerine yaklaştığımız bu günlerde, yarı yıl tatiliyle birlikte ilk atama ve özür ataması bekleyen öğretmenler tarafından akıllara ilk gelen soru 2. dönem başlamadan Şubat 2013 de Öğretmen ilk Atama ve Özür Ataması Yapılacak mı?  Geçtiğimiz yıllarda yapılan bu tür atamalar yapılırken, Milli Eğitimin değişen atama politikası ile yapılmayacağı duyurulmuştu.

Binlerce öğretmeni ilgilendiren bunu konuyu sendika temsilcileri son olarak  Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sayın Zübeyir Yılmaz’a yönelttiler. Maalesef Müsteşar yardımcısından gelen bu cevap konuya son noktayı koydu. Yılmaz, gündemlerinde şubat ayında ne ilk atama nede özür grubu atamaların olmadığını, atamaların temmuz-ağustos aylarında yapılacağını dile getirdi.

ilk Atama ve Özür Ataması Şubat 2013

ilk Atama ve Özür Ataması Şubat 2013

 

Etiketler: , , , ,

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap