Buradasınız : Ana Sayfa //Güncel Haberler//Time Dergisi Erdoğan’ın Birinciliğini İptal Etti

Time Dergisi Erdoğan’ın Birinciliğini İptal Etti

Time Dergisi “Yılın Kişisi” seçiminde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan‘ın internet üzerinde yapılan ankette birinci gelmesine rağmen, bu ankete bağlı kalmayarak Recep Tayyip Erdoğan‘ı eledi. Time Dergisi’nin editörleri yılın kişisi olarak “Tunus’tan Arap dünyasına, oradan da Avrupa’ya yayılan protestoların kahramanlarını yılın kişisi” olarak seçti. Haberin detayları yazımızın devamında.

time dergisi erdoğan'ın birinciliğini iptal etti

Time Dergisi Erdoğan'ın birinciliğini iptal etti

Yılın kişisi için internet üzerinde yapılan ankette Başbakan Recep Tayyip Erdoğan birinci gelmişti. Fakat Time editörleri, internet kullanıcılarının yaptığı sıralamaya bağlı kalmadı.

Time dergisi “Yılın Kişisi” olarak “Protestocu”yu seçti.

Time’ın seçimi bugün NBC’nin “The Today Show” programında ilan edildi.

Dergi, Ortadoğu genelindeki muhalefetin Avrupa ve ABD’ye yayıldığını, bu protestocuların küresel politikaları yeniden şekillendirdiklerini belirtti.

Time, geçen yıl düzenlediği oylamada Wikileaks’in kurucusu Julian Assange birinci çıkmasına rağmen Facebook’un kurucusu ve üzt düzey yöneticisi Mark Zuckerberg’i birinci ilan etmişti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Time dergisinin bu yıl düzenlediği ”Yılın Kişisi” anketini birinci sırada tamamlamıştı. Erdoğan, ilginç şekilde anketin ”en popüler” listesinde olduğu gibi, ”en az popülerler” listesinde de başı çekmişti.

Etiketler: ,

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap