Buradasınız : Ana Sayfa //Trabzonspor Köşesi//Trabzonspor Şenol Güneş Stadı Oturma Planı

Trabzonspor Şenol Güneş Stadı Oturma Planı

Şenol Güneş Stadyumu Oturma Planı

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla 18 Aralık 2016 Pazar günü açılan Trabzonspor Akyazı Arena Spor kompleksi,  Trabzon’un Akyazı mevkinde denize dolgu yapılarak inşa edildi. Türkiye’nin deniz yüzeyi doldurularak fore kazık sistemi kurularak  inşa edilen ilk stadı olan ve 41 bin 461 koltuk kapasitesine sahip Akyazı Spor Kompleksi’nin etrafı da 24 saat yaşanılabilir şekilde tasarlandı.

trabzon-şenol güneş-stadyumu

Trabzon Şenol Güneş Stadyumu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: Sevgili Trabzonlular, kıymetli misafirler, sizleri en kalbi duygularla, hasretle, muhabbetle selamlıyorum. Bu yolda sizle can vermeye hazırız. Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız hep birlikte Türkiye olacağız. İçinde bulunduğumuz kompleks Şenol Güneş kompleksi. Şenol Güneş kardeşimizle biz dünya üçüncülüğünü kazandınız. Milli Takımımız’ın kaleciliğini, kaptanlığını yaptı. Trabzonspor’un kalecisiydi. Arkadaşlarımla yaptığım değerlendirmeler neticesinde stadın adını Şenol Güneş yapmayı kararlaştırdık.

Bu açıklma ile 2013 yılında temeli atılan Trabzonspor Akyazı Arena Spor kompleksinde ki stadın adı Trabzonspor Şenol Güneş Stadı oldu.

Trabzon Şenol Güneş Stadyumu Oturma Düzeni

Etiketler: , , , , , ,

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap