Buradasınız : Ana Sayfa //Biyografiler//TRT’nin Yeni Genel Müdürü Şenol Göka Kimdir?

TRT’nin Yeni Genel Müdürü Şenol Göka Kimdir?

TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin’in Samsun Valisi olmasıyla boşalan TRT Genel Müdürlüğü koltuğuna bu makam için adı geçen isimlerden biri atandı. Yeni TRT Genel Müdürü adayı olarak kulislerde öne çıkan isim Genel Müdür Yardımcıları Şenol Göka, Yeni TRT Genel Müdürü oldu. Kamuoyunda merakla beklenen atama sonucu Şenol Göka ismini tanımayanlar için Şenol Göka’nın biyografisini yazımızda paylaştık.

TRT Genel Müdürü Şenol Göka Kim?

19.. Denizli doğumlu olan Şenol Göka, Denizli Lisesi’nden 1979 yılında mezun olduktan sonra yüksek öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Marmara Üniversitesi Basın Yayın Yüksekokulu Radyo Televizyon Bölümü mezunu Şenol Göka TRT’ye 1986 yılında girdi. Ankara Radyosu Müdürlüğü, Radyo Daire Başkanlığı, Dış Yayınlar Daire Başkanlığı gibi çeşitli görevlerde bulunan Şenol Göka, TRT genel müdür yardımcılığı görevini yürütürken  TRT Genel Müdürü olarak atandı.

Aynı zamanda yazar olan Şenol Göka’nınİnsan ve Mekan – Bir Bütünün İki Farklı Görüntüsü”, “Her Halde İnsan”, “Radyo Olmalı”, “Siyaset, Medya ve Zihnime Yansımalar” isimli 4 kitabı bulunuyor.

Şenol Göka yeni TRT Genel Müdürü

Şenol GökaTRT Genel Müdürü

Etiketler: , , , ,

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap