Buradasınız : Ana Sayfa //Güncel Haberler//TSK’lerinin Tüm Personeline Yüzde 20 “iyileştirme zammı”

TSK’lerinin Tüm Personeline Yüzde 20 “iyileştirme zammı”

Türk Silahlı Kuvvetleri’ndeki (TSK) tüm personel ile emeklilerinin maaşları ve yükselme kriterlerini yeniden düzenleyen yasa taslağı

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Türk Silahlı Kuvvetleri’ndeki (TSK) tüm personel ile emeklilerinin maaşları ve yükselme kriterlerini yeniden düzenleyen yasa taslağının ayrıntılarını açıkladı.

---Reklamlar---

Yılmaz, rütbelilerin yanı sıra sivil memurlar ile emeklilerin de dahil edildiği çalışmayla özellikle düşük rütbeli personelle astsubaylar ve uzman erbaşlara yüzde 20 “iyileştirme zammı” yapılacağını bildirdi.

SİVİL-EMEKLİ TÜM PERSONEL

Bakan Yılmaz, MHP Kütahya Milletvekili Alim Işık’ın astsubayların sorunlarına ilişkin verdiği önergeye kapsamlı bir yanıt gönderdi. Yılmaz, “TSK personelinin özlük hakları ile ilgili çalışmalar, personel ayırımı gözetilmeksizin bir bütün olarak yürütülüyor. Teklifler, halen görevde bulunan subay, astsubay, uzman jandarma, uzman erbaş ve sivil memurların özlük hakları ile bunların emekli maaşlarında iyileştirme yapılmasını içerecek şekilde hazırlanıyor” diye konuştu. Yılmaz’ın verdiği bilgiler ışığında, Başbakanlık’ta görüşülen ve gelecek yasama yılında Meclis’e sunulması planlanan taslağın ayrıntıları ise şöyle:

Subay, astsubay, uzman jandarma ve uzman erbaşların özlük hakları eğitim seviyesine göre ayarlanacak. Öğrenim durumlarına göre, göreve giriş derece ve kademeleri yeniden düzenlenecek. 4 yıllık fakülte ve yüksek okul mezunu olanlar 8/1’den, 2 yıllık fakülte ve yüksek okul mezunu olanlar 9/2’den, lise ve dengi okul mezunları 10/1’den göreve başlamış sayılacak.

EĞİTİME GÖRE İLERLEME

TSK personelinin, göre yükselebilecekleri en son derece ve kademeler değişecek. İki yıl ve daha fazla yüksek öğrenimi bitirenler 1/4’e, lise mezunları 2/6’ya, ortaokulu mezunları 3/8’e ilerleyecek. Yüksek lisans ve doktora yapanlar kademe ilerlemesi yapabilecek.

BİNBAŞI VE ALTINDAKİ RÜTBELERE İYİLEŞTİRME

Gelir seviyesi kısmen düşük olan binbaşı ve daha alt rütbedeki subaylar ile astsubaylar, uzman jandarmalar ve uzman erbaşlar için “hizmet tazminatı artışı” ile yüzde 20 maaş artışı sağlanacak. Görev tazminatı alamayan birinci dereceye gelmiş muvazzaf ve emekli binbaşı ve başçavuşlar aylık 385 lira iyileştirme zammı alacak.

EMEKLİYE EK 100 LİRA

MİT ve Emniyet emeklileri 2006’dan beri 100 lira ek ödeme alıyor. Makam tazminatı alamayan kıdemli binbaşı ve altındaki subay, astsubay, uzman jandarma ve uzman erbaşlar da bu haktan yararlanacak.

İkinci dereceden emekli olan astsubayların birinci dereceye intibakı sağlanarak maaşları ortalama 350 lira iyileştirilecek.

Tüm TSK personeline fazla mesaileri için ek ücret verilecek. Erler dahil, afetlerde görevlendirilen tüm askerlere her gün için 63 lira ödenecek. Gemide görevli Deniz Kuvvetleri personeline yurtiçi gündeliği verilecek.

---Reklamlar---

Google Aramaları:

  tsk personeline zam 2011,astsb iyileştirme,2014 astsb zam,tsk personeli zammı 2014,tsk personeline ıyılestırme,tsk personeline iyileştirme 2014,tsk personeline zam 2014,tsk ya zam eylül 2014,tsk ya zam ne zaman,tsk zammı ne zaman verilecek

Etiketler: , , , , , , , , ,

2 Yorum yapılmış " TSK’lerinin Tüm Personeline Yüzde 20 “iyileştirme zammı” "

 1. sözturk diyor ki:

  biz bu palavrayı ve midesinden konuşarak rant sağlayanları dinlemekten midemiz bulandığı için diyoruz ki vereceğiniz.daha doğrusu asla vermiyeceğiniz o şeyleri alnda münasip bir yerlerinize koyun diyoruz…..

 2. osman kaya diyor ki:

  Yukarıda yaılan çizilen her şey yalan yalan yalan
  Herzaman olduğu gibi Binbaşı ve yukarısına zam verirler ve diğerleride herzaman olduğu gibi bakalırlar.
  Efendim bu çalışmalar nedense her yıl gündeme gelir gazeteler yazar televizyonlar yayınlar, sonuç olarak ne astsubaylar nede uzmanlara bir kuruş verilmez. İnsanlarda sanırlarki hükümet bu insanlara bol bol zam verdi bu adamlar deli maaş alıyor.
  Yalan yalan yalan hepsi yalan.

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap
DMCA.com Yandex.Metrica