Buradasınız : Ana Sayfa //Kitap Tavsiyeleri//Türk Kağanlığı 1 Kırık Ok

Türk Kağanlığı 1 Kırık Ok

Türk Kağanlığı 1 – Kırık Ok Kitabı

Son dönem de diziler vasıtasıyla da olsa tarihimize ilgi ve merakımız arttı. Kökleri ve başlangıcı neredeyse insanlık tarihinin ilk bililenlerine dayanan bu görkemli tarihi öğrenmek ve öğretmek geleceğimize ışık tutacak, tutarken de bu  milletin nelere kadir olabileceğini bir kez daha hatırlatacak bizlere. Silkelenip üzerimizde ki ölü toprağından kurtulmak için adeta tarihimize sarılmalıyız. İşte bu tarihi yolculuğa bizi götürecek her türlü eseri sonuna kadar destekleyip, okurken de araştırarak, düşünerek ve özümseyerek hareket etmeliyiz diye düşünüyorum. Piyasa yeni çıkan Türk Kağanlığı 1 Kırık Ok kitabının da bu felsefeyle okumasnızı tavsiye ediyoruz. Raflarda etiket fiyatı : 25,00 TL (KDV Dahil) olan Türk Kağanlığı 1 Kırık Ok kitabı hepsiburada.com da 16,25 TL (KDV Dahil)
Türk Kağanlığı 1 Kırık Ok Ufuk Cengiz’in 2. Göktürk Devleti olarak adlandırılan ‘’Türk Kağanlığı‘’ dönemine ait. Orhun Yazıtları’nı meydana getiren Türk kültürünü Bilge Kağan ve Kül Tigin şahsında okuyucunun ilgisine sunan Kırık Ok (Türk karanlığı-I) adlı kitabı, “Türk Kağanlığı” başlığı altında tarihi bir seri olan roman üçüncü kitap ile tamamlanacak. 13 asır sonra yazılan ilk Göktürkçe – Türkçe eser (roman) olma özelliği taşımaktadır.

Türk Kağanlığı 1 – Kırık Ok Arka Kapak

“Ölmeyin! ” dedi. “Ölmeyin ki milletim. Onlar için nasıl çarpıştığımı. Can verdiğimi bilsin. Bilsin ki Tanrı’dan başka kimsenin önünde eğilmesin. Kendi milletinden olmayan kağanın Buyruğuna girip ona kağanım deyip onun için iş güç görmesinler! Kendi dilinizi konuşun! Kendi atınıza binin! Kendi yolunuzda yürüyün! Kendi çadırınızı kurun! Kendi kılıcınızı çalın! Kendi zırhınızı kuşanın, kendi kılıcınızı çalın! Bir olun Türk milleti! İri olun! Her daim diri durun!”

Türk Kağanlığı 1 - Kırık Ok

Türk Kağanlığı 1 – Kırık Ok

Etiketler: , , , , , , ,

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap