Buradasınız : Ana Sayfa //TV Dünyası//TV8,5 Frekans Bilgileri

TV8,5 Frekans Bilgileri

TV8,5

Medya dünyası patronluğuna TV8 ile adım atan Acun ILICALI’nın futbol ve basketbola olan ilgisi ve sevgisi herkes tarafından bilinmekteydi. İşte Acun ILICALI’nın futbol ve basketbola olan bu düşkünlüğü yeni bir adım daha atmasına sebep oldu. Zira TV8 de başta yarışma programları olmak üzere eğlence öncelikli canlı yayınlar yapılmakta idi. Kısa bir süre önce canlı spor karşılaşmalarını sporseverler ile buluşturacak TV 8,5 adlı yeni bir kanalın yayın hayatına başlayacağı duyuruldu. TV8,5 kanalı 07 Ekim 2016 akşamı saat 21:45’te oynanacak olan Belçika-Bosna Hersek maçı ile birlikte yayın hayatına başlayacak. TV8,5 Spor HD kanalında NBA ve 2018 Dünya Kupası Eleme Grubu maçları sporseverlerle buluşacak. İşte TV8,5 frekans bilgileri;

TV8,5 Frekans,uydu

TV8,5 Frekans

Digitürk platformunda 51. kanaldan bizi izleyebilirsiniz.

TV8.5 Spor HD Türksat Uydu Frekans Bilgileri

Uydu : Türksat 4A

Frekans : 12346

Symbol Oranı : 9600

Fec : 3/4

Polarizasyon : Horizontal ( Yatay)

TV8,5 UYDU FREKANSI Ayarlama?

1. Adım: Ana menüye girebilmek için; uzaktan kumandanızda ‘MENÜ’ veya ‘SETUP’ yazan düğmeye basınız.

2. Adım: Uydu alıcısı marka modeline göre; ‘KANAL ARAMA’ , ‘MANUEL ARAMA’ , ‘KANAL EKLEME’ , ‘EL İLE ARAMA’ gibi menülerden hangisi beliriyor ise YUKARI-AŞAĞI tuşlarını kullanarak ona gelip ‘OK’ e basınız.

3. Adım: Açılan pencerede yine uydu alıcısının marka modeline göre; ‘TP FREKANSI’ , ‘ALIŞ FREKANSI’ , ‘FREKANS’ , ‘UYDU FREKANSI’ seçeneklerinden biri belirecektir, YUKARI-AŞAĞI tuşlarını kullanarak o seçeneğin üstüne gelip kumandada bulunan rakam tuşlarını kullanarak frekans değerini girin.

4. Adım: Yine aynı ekranda ‘SEMBOL ORANI’ yada ‘SYMBOL RATE’ değeri olacaktır. YUKARI-AŞAĞI tuşlarını kullanarak o seçeneğin üstüne gelip kumandada bulunan rakam tuşlarını kullanarak 9600 girin..

5. Adım: Yine aynı ekranda bulunan ve ‘POLARIZASYON’ yada ‘POL’ şeklinde bir yazı olacaktır. YUKARI-AŞAĞI tuşlarını kullanarak o seçeneğin üstüne gelip sonra SAĞ-SOL ok tuşlarıyla ‘H-Yatay’ olacak şekilde değiştirin.

6. Adım: Yine aynı ekranda bulunan ‘FEC’ değerini değiştirmek için YUKARI-AŞAĞI tuşlarını kullanarak o seçeneğin üstüne gelip sonra SAĞ-SOL ok tuşlarıyla ‘5/6’ seçilmelidir. Bazı uydu alıcılarında bu değerin girilebileceği bir alan bulunmamaktadır. Bu durumda bu değerin girilmesine gerek yoktur.

7. Adım: Son olarak ‘OK’ tuşuna basarak TV8,5 yeni Uydu parametrelerini kaydetmiş olacaksınız. Aramayı tamamlayabilmek için Uydu Alıcısı marka modeline göre değişen ‘ARAMA BAŞLAT’ yada ‘TP ARA’ seçeneğinin üstüne gelerek arama işlemi başlatmanız gerekmektedir.

8. Adım: Arama işlemi tamamlandıktan sonra Uydu Alıcısı yeni aranan kanalı kanal listesinin en sonuna kaydedecektir.

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , ,

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap