Buradasınız : Ana Sayfa //TV Dünyası//Üç İstanbullu Belgeseli (Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş)

Üç İstanbullu Belgeseli (Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş)

Türk futbol tarihinin en köklü ve en güçlü takımları olan Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş için hazırlanan Üç İstanbullu Belgeseli 16.04.2012 gecesi TRT 1 ekranlarında yayınlandı. Belgeselde üç İstanbul takımının taraftarları ile röporajlar, aralarında oynadıkları ve tarihe geçen maçlardan görüntüler, taraftarların tribün şovları, maçlardan önce stat önlerinde oluşan atmosferler yer alıyor. Üç İstanbullu Belgeseli telif hakkı olan bir yapım olduğu için belgeselin tamamını sitemizde paylaşamıyoruz. Ancak belgeselin tanıtım fragmanını yazının devamına ekledik. Sanıyoruz ki yakın bir zamanda Üç İstanbullu Belgeseli’nin DVD’leri de satışa çıkacaktır.

Üç İstanbullu Belgeseli

Üç İstanbullu Belgeseli

Belgesel, “Fenerbahçelilik”, “Galatasaraylılık” ve “Beşiktaşlılık” kavramlarını, taraftarlık, semtlilik, kimlik ve oyun stili bağlamında ele alırken, derbi günleri yaşanan çılgın coşkuyu da, yerinde çekimlerle tespit ediyor.

Belgeselde, Bağış Erten, Cem Dizdar ve Kanat Atkaya da, derbilerin toplum ve taraftar açısından, sosyal-kültürel ve psikolojik çözümlemesini yapıyor.

Üç İstanbullu“nun mutfağında, tanınmış ve saygın bir isim yer aldı. Tanıl Bora, programın danışmanlığını ve metin yazarlığını yürüttü.

Belgeselin yapım ve yönetimini ise, Sema Cabbaroğlu ve Zafer Akturan üstlendi.

Üç İstanbullu Belgeseli Fragmanı izle

http://www.youtube.com/watch?v=7xGkHzjDL-Q

Etiketler: ,

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap