Buradasınız : Ana Sayfa //Futbol Köşesi//UEFA Kriterlerinde Sıkıntı Var

UEFA Kriterlerinde Sıkıntı Var

Fenerbahçe başkanı Aziz Yıldırım ve kulübün asbaşkanı Şekip Mosturoğlu NTV Spor ekranlarında gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

Fenerbahçe kulübü asbaşkanı Mosturoğlu kulübün UEFA ile yaptığı anlaşmanın detaylarını %100 Futbol programında açıkladı.

UEFA ile finansal fair play kriterleri kapsamında yaptıkları anlaşmanın detaylarını anlatan Şekip Mosturoğlu “UEFA ile 4 yıllık bir anlaşma yaptık. Bu 4 yıl içinde 30 milyon avroya kadar zarar etme hakkımız vardı ve hedefi tutturduk. Geçen sezon için bu zarar hakkı 20 milyon avroydu. Onu da başarılı bir şekilde tutturduk. Bu sezon hedefimiz 10 milyon avro zarar etmek ve gelecek sezon bunu sıfıra indireceğiz. Kamuoyunda oluşan yanlık bir algı var. Futbolcu satmadan futbolcu alınamayacağı düşünülüyor. Bu tamamen yanlış bir algı oluyor. Ana kriter kar zarar oranı. Futbolcu satmadan almamak kulübe güvence sağladığı için tercih edilen bir yöntem” dedi.

Geçtiğimiz sezon da transfer yaptıklarının altını çizen Mosturoğlu “Takımın yenilenmesi ve kaybolan heyecanın yeniden alevlenmesi gerekiyordu. Bizim için başlangıç 3 temmuz oldu. Diğer kulüplerin bizimle birebir örtüşen bir durumları yok. Türkiye’deki kulüplerin UEFA finansal fair play kriterlerine hazırlıklı olduklarını düşünmüyorum. Kur farkı bizi olduğu gibi diğer kulüpleri de zorlayan bir süreç. Bildiğim kadarıyla Türkiye’deki kulüpler içinde Trabzonspor’un UEFA ile anlaşması yok. Beşiktaş’ın anlaşması da gelecek yıl sona eriyor. Galatasaray ise gelecek sezon bir anlaşma yapacak. Her kulüp gelir gider dengesini oluşturmak zorunda” dedi.

UEFA’nın finansal fair play uygulamasını eleştiren başkan Aziz Yıldırım “Bir taraftan yıldız oyuncu gelsin isteyen bir zümre var ama öte yandan gelir gider dengesini sağlamak zorundasınız. UEFA kriterlerinde sıkıntı olduğunu düşünüyorum. Bizim gibi orta sınıf liglerin büyük liglerle rekabet etme şansını azalttılar” yorumunda bulundu. Siz de futbol dunyasindaki en son gelismeleri ve en yüksek oranları bulabileceğiniz Youwin ile Hiperbet siteleri üzerinde yüksek kazançlar sağlayabilirsiniz.

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap