Buradasınız : Ana Sayfa //Güncel Haberler//Ukraynalı Femen Grubu 8 Mart İçin Türkiye’ye Geldi

Ukraynalı Femen Grubu 8 Mart İçin Türkiye’ye Geldi

Birçok konuda üstsüz olarak gerçekleştirdikleri protestolarla bütün dünya tarafından tanınan Ukraynalı Femen Grubu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü aktivetleri kapsamında Türkiye’ye geldi. Türkiye’ye gelişlerine biç iç giyim firmasının sponsor olduğu Femen Grubu, İstanbul’da çeşitli eylemlere katılacaklarını ve bu konuda Türk kadınları ve erkeklerinden kendilerine destek olmalarını istedi.

Femen Grubu İstanbul

Femen Grubu İstanbul

Femen Logo

Femen Logosu

Oleksandra Shevchenko ise, “Bizim görüşlerimize kadınlığın haklarını savunuyoruz. İstanbul’da eylemlerimiz olacak. Türk kadınları çok onurlu ve çok güzel. Bizim gelişimizle birlikte onlar da yerli Femen grubu oluşturarak en iyisini yapacaklardır. Bizim bir ideolojimiz var o yüzden sizden destek almak çok önemli. Herkesle birlikte sokağa çıkı elbiseleri çıkartıp eylem yapalım” dedi.

Açıklamanın ardından Femen grubu, mağazaya girerek üzerlerine kendi gruplarının simgeleri olan çamaşırları inceledi. Öte yandan mağazada Femen grubunun simgesi olan logonun basılı olduğu iç çamaşırlarından kazanılacak gelir ise, Femen grubuna aktarılacak.

Ukraynalı Femen grubu üyesi 4 kadın, Ayasofya meydanında eylem yaptı. Eylem sadece 1 dakika sürdü

8 Mart Dünya Kadınlar gününde, kadınlara yönelik şiddeti protesto eden gösterici kadınlar, geldikleri araçtan çıplak halde inerek sloganlar atmaya başladı.

Vücut ve yüzlerine şiddeti protesto eden makyajlar yapan kadınlara polis müdahale etti.

Kadınların direnmesi üzerine arbede yaşandı. Gözaltına alınan kadınlar polis merkezine götürüldü.

Etiketler: , , , , , , ,

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap