Buradasınız : Ana Sayfa //Güncel Haberler//Uludağ’da Kar Var mı? Şubat 2015

Uludağ’da Kar Var mı? Şubat 2015

Uludağ’da kar kalınlığı  13.02.2015

13 Şubat 2015 için gelen  Uludağ kayak Merkezi kar kalınlığı 25cm  e ulaştı  haberleri kayak sevenleri sevindirmeye başladı. 13 Şubat 2015 Cuma itibarıyla hafta sonu yağışlarının etkisiyle Uludağ’da kar kalınlığı 25 cm ulaştı..Ancak diğer kayak merkezleri için son güncel veriler aşağıda ki gibi …

---Reklamlar---

Kayak Merkezleri Kar Kalınlıkları 13 Şubat 2015

KAYAK MERKEZİ KALINLIK (cm)
Kartalkaya K.M.* 256 cm
Uludağ K.M. 255 cm
Davraz K.M.* 180 cm
Kartepe K.M.* 175 cm
Erzurum Konaklı K.M.* 112 cm
Sarıkamış K.M.* 105 cm
Palandöken K.M.* 105 cm
Erciyes K.M.* 102 cm
Hazarbaba K.M.* 100 cm
Ilgaz K.M.* 95 cm
Yıldıztepe K.M.* 50 cm
Samsun Ladik K.M.* 40 cm
Elmadağ K.M.* 12 cm
Bitlis Merkez 125 cm
Spil dağı 120 cm
Uludağ’da, sabah saatlerinde başlayan yağışın, devam ettiği bildirildi.20121108-160910.jpg

Oteller bölgesinde sıcaklık, saat 09.00 itibarıyla sıfır derece olarak ölçüldü.

Meteoroloji yetkilileri, kar yağışının pazar gününe kadar devam etmesin beklendiğini açıkladı. Yurdu etkisi altına alan soğuk ve yağışlı hava, Uludağ oteller bölgesinde de bugün ilk kez kar olarak kendini gösterdi. Uludağ’da sezonun ilk karının yağması özellikle otel ve işletme sahiplerini sevindirdi. Hava sıcaklığının sıfırın altında 1 dereceye kadar düştüğü Uludağ’da yağışların hafta sonuna kadar devam edeceği belirtildi. Bu yıl erken yağan kar otellerini açma hazırlığında olan işletme sahiplerini de yeni sezon öncesi ümitlendirdi. Toplam 6 otel 9 kamu ve özel sektöre ait misafirhanenin bulunduğu Uludağ’ın 5 bin yatak kapasitesi bulunuyor. Özellikle oteller bölgesinde sabah saatlerinde etkili olan kar yağışı, saatler ilerledikçe yerini yağmura bıraktı. Ayrıca yoğun bir fırtınanın etkili olduğu beyaz cennet Uludağ’da yeni sezon öncesi otel işletme sahipleri de mutlu oldu.

YENİ SEZON ÖNCESİ ÜMİTLİYİZ
İşletme sahibi Sertaç Soylu ilk kar yağışının sevincini yaşadıklarını belirterek “Karın yağması bizleri işletmeler olarak sevindiriyor. İnşallah bunun devamı gelir. Karın yağmasını bekliyoruz. Ancak devamında inşallah yeni sezondan ümitliyiz.” dedi.

Diğer bir otel çalışanı “Aykut Durmuş. “İlk kar yağdı sezon açıldı. Çok soğuk , şiddetli bir rüzgar ve fırtına var. İnşallah bereketli bir sezon bekliyoruz. Hayırlısı olsun.” şeklinde konuştu.

Ağaoğlu Otel Müdürü Murat Pınarcı ise sezonun ilk karının kendilerin sezon öncesi sevindirdiğini belirterek, “Sezonun ilk karı sabahın ilk saatlerinden itibaren yağdı. Şu anda sulu kara çevirdi. Ancak bu ilk karla birlikte yeni sezondan ümitliyiz.” diye konuştu.

---Reklamlar---

Google Aramaları:

    uludağ\da kar varmi,uludagda kar varmı,uludağ kar varmi 2014,uludagda kar varmı 2015,uludagda kar var mi,uludağ kar varmı,bursa uludağda kar varmı,uludada kar varm,altı mart 2015 ankara kar varmı,uludağ kar var mı

Etiketler: , , , , ,

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap - Gündemi takip etmek için Haber Sırası sitemizi ziyaret edin.
Yandex.Metrica