Buradasınız : Ana Sayfa //Güncel Haberler//Uludağ’da Kar Var mı? Aralık 2014

Uludağ’da Kar Var mı? Aralık 2014

Uludağ’da kar kalınlığı  09.12.2014

23 Aralık 2014  için gelen  Uludağ kayak Merkezi kar kalınlığı 25cm  e ulaştı  haberleri kayak sevenleri sevindirmeye başladı. 23 Aralık Salı 2014 itibarıyla hafta sonu yağışlarının etkisiyle Uludağ’da kar kalınlığı 25 cm ulaştı..Ancak diğer kayak merkezleri için son güncel veriler aşağıda ki gibi …

---Reklamlar---

Kayak Merkezleri Kar Kalınlıkları 23 Aralık 2014

KAYAK MERKEZİ KALINLIK (cm)
Erciyes K.M.* 28
Kartalkaya K.M.* 27
Uludağ K.M. 25
Sarıkamış K.M.* 22
Erzurum Konaklı K.M.* 21
Palandöken K.M.* 20
Davraz K.M.* 15
Ilgaz K.M.* 12
Yıldıztepe K.M.* 8
Bitlis Merkez 23
Muş Merkez 14
Bitlis Tatvan 13
Van Merkez 10
Erzurum Merkez 7
Nevşehir Merkez 6
Ardahan Merkez 4
Ağrı Merkez 4
Kars Merkez 4
Siirt Merkez 4
Bayburt Merkez 4
Yozgat Merkez 2
Konya Ereğli 1
Hakkari Merkez 1
Şırnak Merkez 1
Sivas Merkez 1
Sivas Gemerek 1
Afyonkarahisar 1

Uludağ’da, sabah saatlerinde başlayan yağışın, devam ettiği bildirildi.20121108-160910.jpg

Oteller bölgesinde sıcaklık, saat 09.00 itibarıyla sıfır derece olarak ölçüldü.

Meteoroloji yetkilileri, kar yağışının pazar gününe kadar devam etmesin beklendiğini açıkladı. Yurdu etkisi altına alan soğuk ve yağışlı hava, Uludağ oteller bölgesinde de bugün ilk kez kar olarak kendini gösterdi. Uludağ’da sezonun ilk karının yağması özellikle otel ve işletme sahiplerini sevindirdi. Hava sıcaklığının sıfırın altında 1 dereceye kadar düştüğü Uludağ’da yağışların hafta sonuna kadar devam edeceği belirtildi. Bu yıl erken yağan kar otellerini açma hazırlığında olan işletme sahiplerini de yeni sezon öncesi ümitlendirdi. Toplam 6 otel 9 kamu ve özel sektöre ait misafirhanenin bulunduğu Uludağ’ın 5 bin yatak kapasitesi bulunuyor. Özellikle oteller bölgesinde sabah saatlerinde etkili olan kar yağışı, saatler ilerledikçe yerini yağmura bıraktı. Ayrıca yoğun bir fırtınanın etkili olduğu beyaz cennet Uludağ’da yeni sezon öncesi otel işletme sahipleri de mutlu oldu.

YENİ SEZON ÖNCESİ ÜMİTLİYİZ
İşletme sahibi Sertaç Soylu ilk kar yağışının sevincini yaşadıklarını belirterek “Karın yağması bizleri işletmeler olarak sevindiriyor. İnşallah bunun devamı gelir. Karın yağmasını bekliyoruz. Ancak devamında inşallah yeni sezondan ümitliyiz.” dedi.

Diğer bir otel çalışanı “Aykut Durmuş. “İlk kar yağdı sezon açıldı. Çok soğuk , şiddetli bir rüzgar ve fırtına var. İnşallah bereketli bir sezon bekliyoruz. Hayırlısı olsun.” şeklinde konuştu.

Ağaoğlu Otel Müdürü Murat Pınarcı ise sezonun ilk karının kendilerin sezon öncesi sevindirdiğini belirterek, “Sezonun ilk karı sabahın ilk saatlerinden itibaren yağdı. Şu anda sulu kara çevirdi. Ancak bu ilk karla birlikte yeni sezondan ümitliyiz.” diye konuştu.

---Reklamlar---

Google Aramaları:

    uludagda kar varmı,uludağ\da kar varmi,uludağ kar varmi 2014,uludağ da kar var mı,uludagda kar var mi,uludağda yazın kar varmı,uludağ kar varmı,uludağ da kar varmı,uludağ da kar varmi en son güncel resimler,uludağ kar durumu güncel

Etiketler: , , , , ,

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap
DMCA.com Yandex.Metrica