Buradasınız : Ana Sayfa //Güncel Haberler//Uludağ’da Kar Var mı? Aralık 2014

Uludağ’da Kar Var mı? Aralık 2014

Uludağ’da kar kalınlığı  09.12.2014

09 Aralık 2014  için hala Uludağ kayak Merkezi kar kalınlığı ile ilgili olumlu bir veri gelmedi. 9 Aralık Salı, ve 10 Aralık Çarşamba için karla karışık yağış beklentisi ümitleri yeşertti.Ancak diğer kayak merkezleri için son güncel veriler aşağıda ki gibi …

---Reklamlar---

Kar Kalınlıkları

KAYAK MERKEZİ

KALINLIK (cm)

Erzurum Konaklı K.M.*

20

Erciyes K.M.*

17

Palandöken K.M.*

15

Sarıkamış K.M.*

13

Ilgaz K.M.*

10

Davraz K.M.*

5

Kartalkaya K.M.*

4

Ardahan Merkez

6

Erzurum

3

Kars Meydan

2

20121108-160910.jpg

Uludağ’da, sabah saatlerinde başlayan yağışın, devam ettiği bildirildi.

Oteller bölgesinde sıcaklık, saat 09.00 itibarıyla sıfır derece olarak ölçüldü.

Meteoroloji yetkilileri, kar yağışının pazar gününe kadar devam etmesin beklendiğini açıkladı. Yurdu etkisi altına alan soğuk ve yağışlı hava, Uludağ oteller bölgesinde de bugün ilk kez kar olarak kendini gösterdi. Uludağ’da sezonun ilk karının yağması özellikle otel ve işletme sahiplerini sevindirdi. Hava sıcaklığının sıfırın altında 1 dereceye kadar düştüğü Uludağ’da yağışların hafta sonuna kadar devam edeceği belirtildi. Bu yıl erken yağan kar otellerini açma hazırlığında olan işletme sahiplerini de yeni sezon öncesi ümitlendirdi. Toplam 6 otel 9 kamu ve özel sektöre ait misafirhanenin bulunduğu Uludağ’ın 5 bin yatak kapasitesi bulunuyor. Özellikle oteller bölgesinde sabah saatlerinde etkili olan kar yağışı, saatler ilerledikçe yerini yağmura bıraktı. Ayrıca yoğun bir fırtınanın etkili olduğu beyaz cennet Uludağ’da yeni sezon öncesi otel işletme sahipleri de mutlu oldu.

YENİ SEZON ÖNCESİ ÜMİTLİYİZ
İşletme sahibi Sertaç Soylu ilk kar yağışının sevincini yaşadıklarını belirterek “Karın yağması bizleri işletmeler olarak sevindiriyor. İnşallah bunun devamı gelir. Karın yağmasını bekliyoruz. Ancak devamında inşallah yeni sezondan ümitliyiz.” dedi.

Diğer bir otel çalışanı “Aykut Durmuş. “İlk kar yağdı sezon açıldı. Çok soğuk , şiddetli bir rüzgar ve fırtına var. İnşallah bereketli bir sezon bekliyoruz. Hayırlısı olsun.” şeklinde konuştu.

Ağaoğlu Otel Müdürü Murat Pınarcı ise sezonun ilk karının kendilerin sezon öncesi sevindirdiğini belirterek, “Sezonun ilk karı sabahın ilk saatlerinden itibaren yağdı. Şu anda sulu kara çevirdi. Ancak bu ilk karla birlikte yeni sezondan ümitliyiz.” diye konuştu.

---Reklamlar---

Google Aramaları:

    uludağda kar varmi,uludagda kar varmı,uludağ kar varmi 2014,uludağ kar durumu güncel,uludağ da kar varmi en son güncel resimler,uludağ da kar varmı,uludağ kar varmı,uludagda kar var mi,uludağda yazın kar varmı,uludagda kar var mi?

Etiketler: , , , , ,

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap
DMCA.com Yandex.Metrica