Buradasınız : Ana Sayfa //Güncel Haberler//Uzman Jandarma Kadroları Astsubay Kadrolarına Dönüştürüldü

Uzman Jandarma Kadroları Astsubay Kadrolarına Dönüştürüldü

Jandarma Genel Komutanlığı‘nda görev alan Uzman Jandarma kadroları, 14 Şubat 2012 tarihinde Jandarma Genel Komutanlığı‘nın resmi internet sitesinde yer alan açıklamaya göre Astsubay kadrosuna dönüştürüldü. Jandarma Genel Komutanlığı‘ndan yapılan açıklayamayı yazımızın devamında bulabilirsiniz.

uzman jandarmalar astsubay oluyor

uzman jandarmalar astsubay oluyor

1. Jandarma Genel Komutanlığı kadrolarında görev yapan rütbeli personel kategorilerinin azaltılarak daha homojen bir personel yapısının oluşturulması, rütbeli personelin eğitim süresinin artırılarak daha nitelikli emniyet ve âsâyiş hizmeti verilmesinin sağlanması maksadıyla, Uzman Jandarma kadroları Astsubay kadrolarına dönüştürülmüştür.
2. Bunun sonucu olarak; 2012-2013 eğitim ve öğretim yılından itibaren, Uzman Jandarma Okulunun kapatılarak, Jandarma Astsubay Meslek Yüksek Okulunun öğrenci kapasitesinin artırılmasına karar verilmiştir.
3. Yapılan bu değişiklikle, liseden sonra Uzman Jandarma Okulunda bir yıl süreyle meslekî eğitim görerek mezun olan Uzman Jandarma yerine, Jandarma Astsubay Meslek Yüksek Okulunda iki yıl süreyle akademik ve meslekî eğitim ve öğretim görerek mezun olan, ön lisans düzeyinde yüksek okul eğitimi bulunan, Astsubay rütbesinde personel istihdam edilerek, Jandarmanın vermiş olduğu emniyet ve âsâyiş hizmetinin niteliğinin artırılması sağlanacaktır.

Etiketler: , , ,

1 Yorum yapılmış " Uzman Jandarma Kadroları Astsubay Kadrolarına Dönüştürüldü "

  1. mehmet dedi ki:

    bir yıl eğitim görüyor evet ama daha çok çalışıp daha az maaş alıyor uz.l.lar. ünüversite mezunu olan binlerce arkadaş var uz.j. olarak. özlük hakkı kanununun ilk çıktığı dönemdeki gibi ortaokul mezunu gibi işlem görüyor. kim biliyor kimse . sadece uz j. arkadaşlar biliyor.

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap