Buradasınız : Ana Sayfa //Güncel Haberler//Vahide Gördüm Sağlık Durumu

Vahide Gördüm Sağlık Durumu

Son günlerde kansere yenik düşen Meral Okay ve Erdoğan Arıca’dan sonra kansere yakalanmış ve tedavisi devam eden Vahide Gördüm Hanımefendinin verdiği savaşı bir Tv röportajında seyredince, kanserle mücadele de en önemli şeyin doktorların çizdiği tedavi yolunda ben kanseri yenerim,, kanser benim kaderim değil demenin yani moralini yüksek tutarak savaşmanın önemini bir kez daha gördüm.

Meme kanserine yakalanan ve aylardır tedavi gören ünlü Oyuncu Vahide Gördüm, setlere geri dönecek mi?

http://www.youtube.com/watch?v=he3pOBDSJqw

Bursa’da düzenlenen ‘Kanserden Korkma’ paneline katılan, meme kanseri tedavisi gören sinema ve tiyatro sanatçısı Vahide Gördüm, kanser hastalarına moral verdi. Rol aldığı “Adını Feriha Koydum” dizisine tekrar döneceğini söyleyen Gördüm, “Kemoterapinin ardından radyoterapiye başlayacağım. Mayıs sonu, haziran başında dizinin son bir iki bölümüne gireceğim. Ama yine de ‘inşallah’ diyorum” dedi.

Bursa Kent Konseyi Sağlık Çalışma Grubu tarafından düzenlenen ‘Kanserden Korkma’ paneline, meme kanseri tedavisi sonrası sağlığına kavuşan CHP Bursa milletvekili Sena Kaleli ve tedavisini sürdüren sanatçı Vahide Gördüm de katıldı.

“KANSERDEN KORKULMAMASI GEREKİYOR”

Panel öncesi gazetecilerin sorularını cevaplayan Vahide Gördüm, kendisine meme kanseri tanısı konulduktan sonra olağanüstü günler geçirdiğini söyledi. Kendisini hayata, sevenlerinin desteği ve duasının bağladığını söyleyen Gördüm, şöyle konuştu:

“Onlara çok teşekkür ederim. 6 ay boyunca hiç kimse beni yalnız bırakmadı. Mektuplarıyla, hediyeleriyle hep yanımdaydı onlar. Samimi ve güzel bir halkımız var. Başka bir şey beklemek mümkün değil. Bu ilgi beni çok mutlu etti. Şurası bir gerçek ki hastalıktan korkmamak gerekiyor. Ne olduğunu belirleyip onun üzerine gitmeli. Çünkü korku, daha da büyük sorunlara sebebiyet veriyor. Tek söyleyeceğimiz; korkulmaması. Bu tür hastalıklarda moral çok önemli. Hastalık sürecince moralimi kesinlikle düşürmedim. Kabul ettiğim hastalığı nasıl hallederim; onu düşündüm. Bu hastalıkta erken teşhis önemli. Ama ben erken teşhis değildim. Çok geç de değildi. Biraz kendime dikkat etmemişim. Bu benim hatamdı. Zaten bu hatadan dolayı bu kadar çok çektim. Daha önce olsaydı belki bunu kolay atlatabilirdim. Ama geçti gitti. Asıl olan önümüzdeki yeni günler, yeni yıllar”

“VAHİDE GÖRDÜMÜN KEMOTERAPİSİ TAMAMLANDI”

Hastalığın kemoterapi sürecinin sonlandığını açıklayan Gördüm,
“Yaklaşık 4-5 hafta oldu. Radyoterapiye başladım. Onda da 30 kür alacağım. Sağlığım sürekli olarak iyiydi. Ağır kemoterapı aldığım son iki kür hariç. Ama bunları da atlattım” diye konuştu.

Bir gazetecinin, “Diziye döneceğiniz yönündeki haberler doğru mu?” sorusu üzerine Oyuncu, “Radyoterapi devam ettiği sürece zaten gidemem. Ama radyoterapim bittikten sonra mayıs sonu, haziran başı, dizinin son bir iki bölüme gireceğim. Ama yine de ‘inşallah’ diyorum” şeklinde konuştu.

“MEMENİZ SİZİ ÜRKÜTMESİN”

CHP Bursa milletvekili Sena Kaleli, ikiz kardeşi Sema Gülez ile birlikte meme kanseri olduklarını öğrendiği o günü ve verdikleri mücadeleyi anlattı.

Kadınların kendilerine yeterince bakmadıklarını belirten Kaleli, “Bizler kendimizi ihmal ediyoruz. Hele söz konusu mememizse. Ona, meme de demiyoruz, göğüs diyoruz. Göğüs hastalığı başka, meme başka. Meme, çok işlevli olan çocuklarımızı besleğimimiz ve büyüttüğümüz bir organ. Çok önemli bir işlevi var. Sadece bir cinsellik yok bu organda. Bu organ bizi ürkütmesin. Dokunmaktan çekinmeyelim. Kendimizi hep izleyelim. Bedenimizle barışık olalım. Bizler, kendimizi ihmal ettiğimiz, başkalarına adadığımız sürece hayatımızı ıskalıyoruz. Ben 52 yaşımda kansere yakalandım. O andan itibaren, ‘benim için hayat yeni başlıyor.’ dedim. Yaşamımı işime adamamaya karar verdim” diye konuştu.

Vahide Gördüm -kel

Vahide Gördüm

Etiketler: , , , ,

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap