Buradasınız : Ana Sayfa //Güncel Haberler//Van’da Memura 300 TL Geçici Zam

Van’da Memura 300 TL Geçici Zam

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, yaptığı açıklamada :  Van’daki vatandaşlara, daha iyi ve kaliteli hizmet götürülmesi aynı zamanda da Van’daki personelin motivasyonunun ve moralinin yüksek tutulmasına yönelik olarak, Van Merkez ve Erciş’te görevli kamu çalışanlarına, 6 ay süreyle, 300 lira tazminat ödeneceği müjdesini verdi.

Kimler Tazminattan Yararlanabilecek?

Van Merkez ve Erciş ilçesinde bağlı yerleşim birimleri dahil olmak üzere, sürekli görevle fiilen çalışan devlet memurlarının, Türk Silahlı Kuvvetleri personelinin, uzman jandarmanın, uzman erbaşın, hakim ve savcıların, yükseköğretim personelinin, kamu kurum ve kuruluşlarındaki sürekli ve geçici işçiler ile sözleşmeli personelin yararlanacağını bu personele ek olarak depremle ilgili Van Merkez ve Erciş’te görevlendirilenlerin de tazminattan yararlanacağını belirten Bakan Şimşek, tazminat ödemelerinin 23 Ekim 2011 tarihinden itibaren 6 ay süreyle, 300 lira olacağını da belirtti.

Tazminatlarla ilgili detaylar

Vergiden muaf olacak tazminatların, eşlerden her birinin ayrı ayrı yararlanması durumunda, her bir eşe bu tutarın yüzde 75’nin ödenecek, tazminatın, fiilen görev yapılan süreyle orantılı olarak ay sonunda ödenemesi planlanıyor.

Bakan Şimşek, Fazla mesai açıklaması da geldi.

Deprem nedeniyle fiilen fazla çalışma yaptırılan devlet memurlarına, 23 Ekim 2011 tarihinden itibaren 6 ay süreyle, ayda 90 saati ve saat başına merkezi yönetim bütçe kanununda belirtilen fazla çalışma ücretinin 2 katını geçmemek üzere, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığınca belirlenecek esaslar çerçevesinde fazla çalışma ücreti ödeneceğini ve ödenecek tazminatın, Van Valiliğinde açılan özel hesaptan ödeneceğini kaydeden Şimşek, Geliştirme Ödeneği Ödenmesine Dair Kanun uyarınca da Van Merkez ve Erciş ilçesi için uygulanmakta olan geliştirme ödeneği oranlarının, 15 Ocak 2012 ve 14 Temmuz 2012 tarihleri arasında, 6 ay süreyle yüzde 500 olarak uygulanacağını da ifade etti.

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

11 Yorum yapılmış " Van’da Memura 300 TL Geçici Zam "

 1. can varol dedi ki:

  van belediyesi hala bu paraları ödemedi acaba neden
  belediye hakkı neden haklıya vermiyor

  • can varol dedi ki:

   van belediyesi bu paraları almasına rağmen çalışanlarına hala ödeme yapmadı neden acaba

 2. GEÇİCİ.. dedi ki:

  VAN YYU TIP FAK ARŞ HAS TAŞERON FİRMA ELAMANI OLARAK 15 YILDIR ÇALIŞMAKTAYIM.BENİM GİBİ 600 KİŞİ DE TEKNİK ELEMEN KONUMUNDA ÇALIŞMAKTAYIZ ARKADAŞLARIMDA BENİM GİBİ DEPREM MAĞDURU BİZLERİ ASIL MAĞDUR EDEN DEVLET YÖNETİCİLERİ NEDEN BU AYRIM VE BİZLER ASGARİ ÜCRET EZİLENLERİ TAŞERON KÖLELERİ NEDEN BU HAKLARDAN YARARLANAMİYORUZ BİZ ÇALIŞAN TAŞERON GEÇİCİ ELAMANLARINA+DEPREM DEĞİL DEVLET MAĞDURU EN ÇOK ÇALIŞIP HİÇ BİR HAKKI OLMAYANLARA AÇIKLAMA BORÇLU OLANLARA SESLENİYORUM AÇİKLAMA YAPILSIN..

 3. EVRENCEEE dedi ki:

  VANDA TAŞARON FİRMA ELEMANI OLARAK GÖREV YAPMAKTAYIM.DEPREMİN İLK GÜNÜNDEN BU YANA HİZMET VERİYORUM.AMA NE YAZIKKİ DEVLET SADECE KENDİ BÜNYESİNDE OLANLARA 300 TL VERİYOR NERDE ADALET NERDE BU DEVLET….

 4. taşaron firma dedi ki:

  taşeron işlerine verilirse iyi olur bizde mağduruz asğari ücret alıyoruz

 5. necip söner dedi ki:

  bu 300 memurlara az gelir gelsinler taşeron işçilerin yanına taşeronda para çok harçlık verelim doktora öretmene müdüreeeeeeee ne mutlu taşeronum diyene ne mutlu taşeronum diyenene mutlu taşeronum diyene

 6. rahmi dedi ki:

  e herkes taşeron olamaz bizim ihtiyacımız yokmuş demekki devlet bizlere 300 tl ye gerek görmemiş ne mtlu taşeron işçisine demekki biz memurlar gibi ihtiyaç sahibi değiliz zaten maaşımız fazla birazınıda onlara zekat diye verebiliriz

 7. taşaron dedi ki:

  hükümeti allaha havale ediyoruz bize verdiği para bir kira parası sömürgeci kölelik kıravatlı kölelelik allaha inancını yitirmiş hükümet

 8. mesut ayhan yılmaz dedi ki:

  bu ayrılıkçı hükumete sesleniyorum! artık bu ayrımcılığa bir son versinler. kamuda çalışmakta olan taşeron işçilere bu ayrımcılık,cefa ve zulüm neden. biz taşeron firma işçileri acaba depremi yaşamadılarmı. yoksa sayın başbakanın telafuzya deprem bizlere teğetmi geçti. bu hükumeti yüce yaradana havale ediyoruz.

 9. nezir dedi ki:

  van merkezde kalıyoruz görevimiz ilçe de oldugu için bizler neden alamıyoruz anlayamadık

 10. nur dedi ki:

  bütün sağlıkçılara, memurlara, ögretmenlere, hakim savcıya, sözleşmeli gecici personele verilen 300 tl den neden taşeron firma elemanları yararlanamıyor. sorarım size depremde de insan ayrımı yapılabiliyor mu herkes eşit olarak bu depremi yaşadı ve eşitligin sürekli konusuldugu bu ülkede eşitsizlik niye ?????

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap