Buradasınız : Ana Sayfa //Güncel Haberler//Vanlı Gençlerden Rap Şarkısı

Vanlı Gençlerden Rap Şarkısı

Vanlı gençler, Van depremi ve deprem sonrası yaşanan göçü konu alan bir rap şarkısı yaptı.

Yaşları 10 ile 17 arasında değişen rap tutkunu 8 genç Van’ın Edremit ilçesi Köprüler Köyü’nde,  Van depremi ve deprem sonrası yaşanan göçle ilgili olarak üzüntülerini yaptıkları rap şarkısıyla dile getiriyorlar.

vanlı gençler deprem rap şarkısıKöprüler köyünde bulunan Engil çayı kenarında toplanan gençler, hazırladıkları şarkının provasını yaptılar.

”Bu şarkımız Van’a ve Van’ı terk edenlere armağan olsun” diyerek başlayan gençler, ”23 Ekim Pazar, sokaklarda çığılık var,  Dimdik Van’ın yerinde şimdi ise hüzün var. Gözyaşları sel oldu, sarsıldı tüm yürekler. Kimi yardan ayrıldı, kimi ise derbeder” mısrasıyla devam ediyor.

Genç rapçılar, müzik aletleri olmadığı için şarkılarını araba teybinden çalan müzikle yapıyorlar. Şarkı sözlerinde depremden sonra kentti terk edenlere geri dönme çağrısında bulunan Vanlı rapçiler, Van sokaklarındaki sessizliğine de dikkat çekiyor.

Şarkılarıyla yaşnan göçe ilgi çeken gençler ilk etapta çözüm gibi görünen fakat gözardı edilen göç konusuna değindiler.

Van’daki depremlerindan ardında Van’dan kaç kişinin göç ettiği tam olarak bilinmiyor. Van Valiliğinden alınan bilgiler göre, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın kamu misafirlerine 14 bin 778, 14 bin 216 kişiye de yol bileti yardımında bulunduğu bildirildi. Depremin ardında sadece 11 bini misafir öğrenci olmak üzere toplam 62 bin öğrenci başka illere naklini aldırdığı belirtildi.

Etiketler: , , , , ,

2 Yorum yapılmış " Vanlı Gençlerden Rap Şarkısı "

  1. ilknur dedi ki:

    selem ben ilknur vandakı iansanlara yardım ermeyı çok amaçok istıyorum yardımlaşmayı çok seviyorum yardım sever biriyim dir

  2. ilknur dedi ki:

    van için yardım etmek istıyorum van dakı insanlara yadım etmeyı çok istiyorum

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap