Buradasınız : Ana Sayfa //Cep Telefonları//Vine Uygulaması Nedir?

Vine Uygulaması Nedir?

Vine Uygulamasını bütün cep telefonları destekler mi?

Kısa ve öz olarak twitter’ın video versiyonu olarak tanımlanabilecek Vine uygulaması bir süre önce AppStore üzerinden iPhone ve iPod Touch için hizmete girmişti.

Vine Uygulaması Nasıl Çalışır?

Bu uygulama, Twiter’a benzer bir işleyişe sahip, ama önemli bir farkı var; yazı yazmak yerine 6 saniyelik videolar çekiyorsunuz ve bunları paylaşıyorsunuz. Videolarınızın altına yorum yapanlar olabiliyor, siz de diğer videolar hakkında konuşabiliyorsunuz. Bir nevi video Twitter diyebiliriz. Ancak ilk etapta ilgi gören bu uygulama, daha da geliştirilerek yeni özelliklere sahip olacak ve büyük ihtimalle Android için de gelecek. Fakat  şu an öngörülemeyen bir sorunla karşılaşıldı; erotizm!

Uygulamanın yayın hayatına başlamasından kısa bir süre sonra, çıplaklık içeren videolar paylaşılmaya başlanmış ve video altında yer alan HT’lerle de bu videoların bulunması kolaylaşmış oluyor. Durumdan rahatsız olan kullanıcılar, bu tip içerikleri görmek istemiyorlar.Şimdiden karşı hamleler başlatılmış, bakalım VİNE hayatımıza twitter kadar girebilecek mi?

Twitter CEO’su Dick Costolo’nun Tweeti ile ortaya çıkan Twitter’ın yeni uygulaması Vine resmi olarak duyuruldu.

Twitter tarafından satın alınan Vine ekibi ile Twitter ekibinin birlikte hazırladığı uygulama ile artık Tweetlere 6 snlik döngü şeklinde(loop) videolar eklemek mümkün olacak.
Twitter hesabınız ile hızlıca kayıt olabileceğiniz Vine’a isterseniz sadece mail adresiniz ile de üye olabilirsiniz. Üye olduktan sonra ilk gönderinizi hazırlarken size yardımcı olan uygulama ile çok basit olarak ilk kısa videonuzu hazırlayıp Facebook ve Twitter üzerinde paylaşabilirsiniz. Ayrıca uygulamanın paylaşma seçenekleri ilerleyen günlerde artacağa benziyor.

Vine iOS Uygulama

Vine iOS Uygulama

Etiketler: , , , , , ,

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap