Buradasınız : Ana Sayfa //Çözüm Merkezi//WhatsApp da Mavi Tık İşaretini Devreye Sokmadan Mesaj Okumanın Yolları

WhatsApp da Mavi Tık İşaretini Devreye Sokmadan Mesaj Okumanın Yolları

WhatsApp da Mavi Tık İşaretini Engelleyerek Mesaj Okuma Yöntemi

Millet olarak teknolojiye ve yeniliklere çok kısa sürede adapte olmayı başardığımız gibi kısa bir süre sonra sistemin açıkları ve sistemin hoşumuza gitmeyen yanlarını ekarte etmek için akla gelmeyecek yol ve yöntemleri bulup uygulayabiliyoruz. Bunun yanında meraklı bir millet oluşumuzla birlikte biz istediklerimizi takip edip didik didik ederken bize aynı şey yapılmayacak. Akıllı telefonu olanların ücretsiz iletişim de özellikle mesajlaşma için tercih ettikleri WhatsApp da Mavi Tık uygulaması da aslında kullanıcının kolaylığı için geliştirilmiş ama bizim ülke şartlarında direk ilişki bitiren uygulama olarak görüldü. Zira WhatsApp da Mavi Tık mesajı alan kişi tarafından mesajın alındığı anlamına geliyor. Hal böyle olunca mesajı almadım, mesajı görmedim gibi yalanlar direk boşa çıkmış olacak. Bunun üzerine i WhatsApp da Mavi Tık uygulamasının açıkları masaya yatırıldı. İşte i WhatsApp da Mavi Tık ile ilgili detaylar yazımızda …

WhatsApp da Mavi Tık Ne anlama geliyor?

WhatsApp kullanıcıları, artık yolladıkları mesajların alıcı tarafından okunduğunu görebiliyorlar. Bugüne kadar tek tık işareti mesajın gittiği, çift tık işareti ise mesajın karşı tarafa ulaştığı anlamına geliyordu. Yeni eklenen mavi tık (Blue Tick) özelliği ise mesajın kişi tarafından okunduğu anlamına geliyor. Hal böyle olunca yeni soru ise  WhatsApp da Mavi Tık işareti göstermeden mesajı nasıl okurum sorusu en çok sorulan sorular arasına girdi. İşte uygulamanın açıkları :))

IOS kullanıcıları için:

1- Mesajı okumadan önce cihazınızı Uçak Modu’na alın.
2- Mesajı okuduktan sonra uygulamadan çıkın ve Uçak Modu’nu kapatın.

Android kullanıcıları için:

1- Gelen mesajı okumadan önce cihazınızın internet bağlantısını kesin.
2- Mesajı okuduktan sonra sadece o iletiyi üzerine basılı tutarak silin.
3- İnternet bağlantınızı aktifleştirin.
4- Yeni mesaj gelse bile sildiğiniz mesaj için mavi tik bildirimi gitmeyecektir.

WhatsApp da Mavi Tık Uygulamasından Kurtulma Yöntemi

WhatsApp mesajı gelince WhatsApp açın gelen mesajı okumadan telefonu uçak moduna alın, mesajı okuyup

WhatsApp Dan çık, uçak modunu kapat.( Bunu önce bir arkadaşınızla denemeniz tavsiye olunur 🙂 )

1- KİLİT EKRANI BİLDİRİMLERİNİ ETKİNLEŞTİRİN

Telefonunuzun Ayarlar bölümüne gelerek buradan Bilidirim ayarlarını kontrol edin. WhatsApp’ın bildirim ayarlarında “Kilit Ekranda Göster” özelliğini etkinleştirin.

Bunun yanı sıra telefonunuzun kilitli olmadığı zamanlardaki bildirimler için de “Başlıklar” kısmını aktif hale getirin.

2- WHATSAPP MESAJLARI ÖNİZLEME ÖZELLİĞİNİ AÇIN

WhastApp uygulamanızı açın ve Ayarlar kısmına gelin. Buradan Bildirimler başlığına tıklayarak “Mesaj Önizleme” özelliğini aktif hale getirin.

Bu iki adımı izlediğinizde WhatsApp’ı açmadan da mesajları okur hale geleceksiniz. Ana ekrandan ve bildirim ekranından gelen mesajları rahatlıkla okuyabileceksiniz.

WHATSAPP’I AÇSANIZ DA MAVİ TİK ÇIKMIYOR

Tüm bunların yanı sıra bir mesaj geldiğinde WhatsApp’ı açsanızda mesaj gönderen kişiye mavi tik gitmiyor. Karşı tarafa mesajın okunduğunun bildirilmesi için o kişinin mesajına girmeniz gerekiyor.

O kişinin gönderdiği mesaja girmediğiniz takdirde mavi tik olmadan rahatça başka kişilerle mesajlaşmaya devam edebiliryorsunuz.

Son haber kaynağı : medyahaber.com

WhatsApp da Mavi Tık

WhatsApp da Mavi Tık

 

 

Etiketler: , , , , , , ,

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap