Buradasınız : Ana Sayfa //Çözüm Merkezi//Windows 10 Yükleme Sorunu

Windows 10 Yükleme Sorunu

Windows 10 Güncelleme Hatası

Bildiğiniz Windows, sadece daha iyi sloganıyla lanse edilen Windows 10 piyasaya çıktığı andan itibaren otomatik güncelemeye ayarlı cihazlarla yüklenmeye başladı bile. Windows 10 tanıdık ve her zamankinden daha iyi mantığı ile kullanıcılarına daha rahat bir kullanım sürerken yenilikleri de sunmayı hedeflemiş. Windows 10 ilk gününde 14 milyon cihazdan fazla kullanılmaya başladı. Windows 7 ve Windows 8 için ücretsiz güncelleme sağlayan Windows 10 için oluşabilecek tüm sorunları bu başlık altında toplayarak YORUMUNUZ bölümünden çözmeyi hedefliyoruz. 

Bilgisayarınızda ya da tabletinizde Windows 10’a yükseltme yapmak istiyorsanız aşağıdakiler gereklidir.

En son işletim sistemleri: Windows 7 SP1 ya da Windows 8.1 Update’in en son sürümüne sahip olduğunuzdan emin olun

İşlemci: 1 gigahertz (GHz) veya daha hızlı işlemci ya da SoC
RAM: 32 bit için 1 gigabayt (GB) veya 64 bit için 2 GB
Sabit disk alanı: 32 bit işletim sistemi için 16 GB 64 bit işletim sistemi için 20 GB
Grafik kartı: WDDM 1.0 sürücü ile DirectX 9 ya da sonrası
Ekran: 800×600
Önemli Notlar

Windows 10 Home kullanıcıları mevcut Windows Update güncelleştirmelerini otomatik olarak alacaktır. Windows 10 Pro ve Windows 10 Enterprise kullanıcıları ise güncelleştirmeleri erteleyebilecektir. Windows 10 Pro kullanıcılarının güncelleştirmeyi erteleyebileceği süre sınırlıdır.
Yükseltmeyi gerçekleştirmek için bir internet bağlantısı gerekir. Windows 10 yaklaşık 3 GB boyutunda büyük bir dosyadır ve internet erişimi (ISP) ücretleri uygulanabilir.
Cihaz uyumluluğunu ve diğer önemli yükleme bilgilerini kontrol etmek için satıcınızın web sitesini ziyaret edin. Satıcı iletişim bilgileri OEM iletişim bilgileri sitesinde bulunabilir.
Bir cihazın yükseltmeye uygun oluşu sistem teknik özelliklerinin ötesinde etkenlere bağlıdır. Bunlar arasında cihazın Windows 10 için minimum sistem gereksinimlerini karşılayıp karşılamadığına bağlı olmaksızın sürücü ve donanım yazılımı desteği, uygulama uyumluluğu ve özellik desteği yer almaktadır.
Destek cihazlar arasında değişebilir. Windows Lifecycle sayfasında daha fazla bilgi bulabilirsiniz.
Bilgisayarınız veya tabletiniz şu anda Windows 7 SP1 veya Windows 8.1 Update çalıştırıyorsa Windows 10’u Edinin uygulamasındaki ‘Bilgisayarımı Kontrol Et’ özelliğini kullanarak gereksinimleri karşılayıp karşılamadığını öğrenebilirsiniz. Windows 10’u Edinin uygulamasını açmak için görev çubuğunun sağ tarafında bulunan Windows simgesine tıklayın.
Çoğu uygulama, dosyalar ve ayarlar yükseltme işleminin bir parçası olarak taşınacaktır. Ancak bazı uygulama ya da ayarlar taşınmayabilir.
Kötü amaçlı yazılımlardan koruma uygulamaları için Windows, kötü amaçlı yazılımlardan koruma aboneliğinizin geçerli (süresi dolmamış) ve uyumlu olup olmadığını yükseltme sırasında denetleyecektir.
Kötü amaçlı yazılımlardan koruma uygulaması uyumlu ve geçerliyse uygulamanız Windows 10’a yükseltme sırasında korunacaktır.
Kötü amaçlı yazılımlardan koruma uygulaması uyumlu değilse, Windows ayarlarınızı koruyarak uygulamayı kaldıracaktır. Yükseltme işleminin tamamlanmasının ardından, kötü amaçlı yazılımlardan koruma sağlayıcınız Microsoft’a etkin aboneliğiniz için uyumlu bir sürümün çıktığını bildirirse Windows mevcut en son sürümü yükseltme işleminden önceki ayarları kullanarak kuracaktır.
Kötü amaçlı yazılımlardan koruma aboneliğiniz geçerli değilse (süresi dolmuşsa), Windows, uygulamanızı kaldırarak Windows Defender’ı etkinleştirecektir.
OEM tarafından ürününüz ile sunulan bazı uygulamalar yükseltme işleminden önce kaldırılabilir.
“Windows 10’u Edinin” uygulaması bazı üçüncü şahıs uygulamaların uyumluluğunu tarayacaktır. Yükseltme işlemini engelleyen bilinen bir sorunun söz konusu olması halinde bilinen sorunlara sahip uygulamaların bir listesi tarafınıza sunulacaktır. Kabul etmeyi tercih ederseniz uygulamalar yükseltme işleminden önce kaldırılacaktır. Uygulama kaldırma işlemini kabul etmeden önce listeyi kopyalamayı unutmayın.
Yerel hesapları (makineye bağlı hesaplar) olan Microsoft Aile Koruması çocuk kullanıcılarının güvenlik ayarları yükseltme sırasında Windows 10’a taşınmayacaktır. Bu nedenle Windows 10 yükseltmesi tamamlandıktan sonra ebeveynler, henüz bir ayar belirlemediyse, bir Microsoft hesabıyla birlikte çocuk kullanıcı için güvenlik ayarlarını kurmalıdır.

Windows 10

Windows 10

Etiketler: , , , , ,

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap