Buradasınız : Ana Sayfa //Teknoloji//www.gozatar.com nedir?

www.gozatar.com nedir?

Bugün (23 Haziran 2012) öğleden sonra ADSL hizmetinde yaklaşık 2 saatlik bir kesinti meydana geldi. Kesintinin bitip ADSL hizmetinin tekrar verilmeye başlamasından sonra girdiğim ilk internet sayfası yerine www.gozatar.com sitesine otomatik bir yönlendirme ile girdim. www.gozatar.com sitesini biraz inceledikten sonra, sitenin TTNET ve PT Reklam işbirliği ile hizmet veren bir portal olduğunu anladım.

www.gozatar.com

www.gozatar.com nedir?

Ancak neden bu siteye zoraki yönlendirildiğimi bilmiyorum. ADSL hizmetini TTNET’ten alıyor olmam beni isteğim dışında bir siteye benden müsaade almadan yönlendirebilecekleri anlamına gelmiyor. Ayrıca gozatar.com sitesinin masum bir portal olmadığını düşünüyorum. Şahsi fikrim bu sitenin kişisel bilgilerimizi ve kişisel tercihlerimi, kendi veri tabanına kayıt ediyor olma olasılığının var olabileceği yönünde. Eğer durum düşündüğüm gibiyse özel hayatı ihlal söz konusu oluyor. www.gozatar.com‘a kesinlikle kayıt olmadım ve siteden gelen kayıt uyarısını “iptal” butonuna basarak reddettim.

Gozatar.com’un Gizlilik Politikası’nı incelediğim zaman, benim internette dolaşırken neler yaptığımı kayıt edeceğini ve gerekli durumlarda bunu talep edilen mercilerle paylaşabileceğini anlıyorum. Buyrun sizde bakın;

7. GİZLİLİK POLİTİKASI
SAĞLAYICILAR, KULLANICI’NIN gizliliğine dayalı bir politika uygulamakta ve KULLANICIYLA ilgili veriler için geçerli olan tüm yasal yükümlülüklere uymayı taahhüt etmektedirler (bilgiler kişinin kimliğini açığa çıkarabilecek nitelikte olsun ya da olmasın).

SAĞLAYICILAR, KULLANICI ile ilgili verileri onayı dışında hiçbir üçüncü şahısla paylaşmaz. Aşağıdaki herhangi bir durum bu kural için istisna oluşturur:
1. KULLANICI’NIN açık onayının alınması,
2. Yürürlükteki Yasal düzenlemelerin öngördüğü durumlar ve/veya zorunlu resmi taleplerin karşılanması.

Etiketler: , , ,

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap