Buradasınız : Ana Sayfa //Güncel Haberler//Yaşar Nuri Öztürk Cuma Namazı (Saba Tümer ile Bugün)

Yaşar Nuri Öztürk Cuma Namazı (Saba Tümer ile Bugün)

Prof. Dr. Yaşar Nuri Öztürk sıra dışı kişiliği ve yaşantısı ile her zaman gündemde kalmayı başarmış ve bir çok insanı takip ettiği İlahiyatçı. Son zamanlarda sevenleri ve takipçileri tarafından Saba Tümer ile Bugün programından takip ediliyor. Saba Tümer’le ele aldıkları konularla ve diyaloglarla gündem de yer alacak ilginç tartışmalara n imza atıyorlar.

Show TV’de “Saba Tümer ile Bugün” programı bugün renkli ve bir o kadar tartışmalı anlara sahne olabilir. Geçtiğimiz haftaki porgramda Tümer ile Öztürk arasında ilginç diyolaglar yaşanmıştı.

Yaşar Nuri Öztürk, günümüzde kılınan Cuma Namazı’nın Peygamberimizin kıldırdığı Cuma’yla alakası olmadığını söyleyince Saba Tümer, “Siz bana kıldırtın hocam ya da beraber kılalım” teklifinde bulundu…

Bugünün Cuma olması itibari ilede izleyicilerde bu konuda büyük bir beklenti oluşmuş durumda. Bugün ki program merak ve ilgi ile bekleniyor. Yayında geçen konuşmaları sizler için paylaştık.

Öztürk: Göstereyim. Yani sonunda onu da yaptıracaksınız bana.
Tümer: Ama yapmak gerekiyor hocam. Böyle söylüyorsunuz, o zaman gösterelim izleyicilerimize.
Öztürk: Şunda müttefik olalım. Bugün bu camilerde kılınan namaz, özellikle Cuma, Peygamberimizin bize bıraktığı Cuma değildir.
Tümer: O zaman hocam burada Peygamberimizin kıldığı Cuma’yı siz bize kıldırtın. Siz bana kıldırtın hocam ya da beraber kılalım.
Öztürk: Yani en azından bunu düşünelim.

AMA YİNE UÇTUNUZ HOCAM
Tümer: Bi düşünün haftaya falan yapalım.
Öztürk: Ama bunun arkasından da bazı kanallardaki cenaze kefenleme falan gibi uygulama, onlara da getirirsiniz siz sırayı. Bu sefer gasilhaneye döneriz burada.
Tümer: Hocam şimdi gene başka bir yere uçtunuz. Ne alakası var canım? Yani siz diyorsunuz ki “Peygamberimizin usulüne uygun kılınmıyor.” Ben de diyorum ki izleyicilerimize gösterelim. Yapan olabilir, ama ben öyle bir şey yapmam zaten.
Öztürk: İyi peki.
Tümer: Merak etmeyin.
Saba Tümer’in kastettiği gün, bugün.
Bakalım Tümer, Öztürk’ü, Peygamberimizin kıldığı Cuma gibi Cuma Namazı kıldırtmaya ikna edebilecek mi?

Yaşar Nuri Öztürk Cuma Namazı (Saba Tümer ile Bugün)

Etiketler: , , , , , , ,

1 Yorum yapılmış " Yaşar Nuri Öztürk Cuma Namazı (Saba Tümer ile Bugün) "

  1. hasan şahin dedi ki:

    hocam suni vatandaşlarımız alevi lokmasını yemıyorlar bu konuda bılgınıze ihtıyacımız var..

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap