Buradasınız : Ana Sayfa //Sinema Haberleri//Yavuz Bingöl Şehit Filmi’nde Oynayacak (Steven Spielberg)

Yavuz Bingöl Şehit Filmi’nde Oynayacak (Steven Spielberg)

Sinema dünyasının en başarılı yönetmenlerinden olan Steven Spielberg, yeni filmi Şehit‘te oynaması için Yavuz Bingöl‘ü seçti. Bu haberi ilk kez duyanlar “geyik” olduğunu düşünebilir ancak gerçekten Hollywood’a bir temsilci yolluyoruz. Müzik dünyasında sesiyle oldukça fazla hayran kitlesine sahip olan Yavuz Bingöl, geçtiğimiz yıllarda Nuri Bilge Ceylan’ın “Üç Maymun” filminde rol almıştı. Bingöl, Üç Maymun’daki başarılı performansı ile ünlü yönetmen Steven Spielberg’in de dikkatini çekmiş olacak ki, Spielberg yeni filmi Şehit’te oynaması için kendisini seçme kararı almış.

yavuz bingöl steven spielberg

Yavuz Bingöl, Steven Spielberg'in Şehit filminde oynayacak.

Başıma talih kuşu kondu

Steven Spielberg‘ün ünlü aktör Tom Hanks’le hayata geçireceği “Şehit” adlı film projesi, bir Filistin-İsrail hikâyesini beyazperdeye taşıyacak. Yavuz Bingöl, filmde Filistin’de şehit düşen bir adamı canlandıracak.

Spielberg’le masaya oturmaya hazırlanan ve yakın çevresine “Başıma büyük bir talih kuşu kondu” diyen Bingöl, şimdilerde heyecanla projenin hayata geçmesini bekliyor.

Yavuz Bingöl’ün Hatice Aslan’la başrolü paylaştığı “Üç Maymun”, Cannes Film Festivali’nde Nuri Bilge Ceylan’a “En İyi Yönetmen” ödülünü getirdi.

Etiketler: , , , ,

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap