Buradasınız : Ana Sayfa //Futbol Köşesi//YENİ ERZURUM STADYUMU

YENİ ERZURUM STADYUMU

YENİ ERZURUM STADYUMUNUN İSMİ KAZIM KARABEKİR STADYUMU OLARAK DEĞİŞTİRİLDİ

Galatasaray’ın Fenerbahçe’yi 3-2 mağlup ettiği ve süper kupayı aldığı maçın oynadığı stad olması ile gündeme gelen Yeni Erzurum Stadı  aslında eski Cemal Gürsel Stadı’nın 2011 yılında baştan sona yenilenmesiyle hizmete girmişti.

Yeni Erzurum Stadı , 2011’de kentte düzenlenen Dünya Üniversitelerarası Kış Olimpiyatları’nın açılış ve kapanış törenleri için adeta yeni baştan inşa edildi. Tamamı kapalı tribünlere sahip, ışıklandırma ve alttan ısıtma sistemi bulunan stat 23 bin 500 kişi kapasiteli.  Yaklaşık 1,5 aydır aralıksız çalışma yürütülen stadın ışıklandırmasından localarına, odalardaki soyunma dolaplarından VIP tribününe kadar dört bir tarafı yenilenerek, FIFA ve UEFA kriterlerine uygun hale getirildi. Antalya, İstanbul ve Trabzon’dan gelen 30 kişilik takviye ekip, karşılaşma öncesinde Hollanda’dan satın alınan 370 kilogramlık çim tohumunu ekerek, stadı TFF Süper Kupa maçına hazırladı. Türkiye Futbol Federasyonu’ndan gelen ekip ise stadın ışık seviyeleri ve çimle ilgili sertlik ölçümlerini yaparak, sahanın Süper Kupa maçına hazır olduğunu onaylamıştı.

YENİ ERZURUM STADYUMUNUN İSMİ KAZIM KARABEKİR STADYUMU OLARAK DEĞİŞTİRİLDİ

Ancak akılları karıştıran durum Süper Kupa Finali öncesinde Yeni Erzurum Stadyumu’nun ismi Kazım Karabekir Stadyumu olarak değiştirilmesi oldu. 2011 Üniversiade kapsamında baştan ayağa yenilenen ve ismi Yeni Erzurum Stadyumu olarak değiştirilen Cemal Gürsel Stadı’nın ismi bir kez daha değişti. Stadyumun ismi Galatasaray-Fenerbahçe maçı öncesinde Kazım Karabekir Stadyumu olarak değiştirildi. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çintimar, dün bakanlık tarafından alınan bir karar doğrultusunda Kurtuluş Savaşı’nda Doğu Cephesi Komutanı olarak görev yapan ve elde ettiği başarı ile tüm Türkiye’nin yanı sıra Erzurum halkının gönlünde taht kuran Kazım Karabekir Paşa’nın isminin Yeni Erzurum Stadyumu’na verildiğini söyledi.

YENİ ERZURUM STADYUMU

YENİ ERZURUM STADYUMU

Etiketler: , , , ,

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap