Buradasınız : Ana Sayfa //Çözüm Merkezi//Yeni Uydu Frekans Ayarları 14.07.2014

Yeni Uydu Frekans Ayarları 14.07.2014

Yeni Uydu Frekans Ayarlarını Nasıl Yaparım?

14 Temmuz 2014 Pazartesi günü sabaha karşı televizyon yayınlarını çanak antenleri ile alanlar bir çok kanalı izledikleri kanal numarasında bulamayacak. Güne ilk olarak televizyonlarında arıza var olarak algılayıp başlayacaklar, uydu alıcılarının ya da çanak antenlerinin ayarlarında sorun olduğunu düşünecek kullanıcılara hemen panik yapmadan hareket etmenizi öneririz. Çünkü bu durum Yeni Türksat 4A uydusunun devreye girmesinden kaynaklanıyor. Uzmanlar birçok kanalın frekansının değişeceği, bu nedenle yayınları izleyebilmek için çanak anten ayarı değiştirilmeden uydu alıcılarında ayarlama yapılması gerektiği açıklandı.

Yeni Uydu Kanalları Nasıl Ayarlanacak?

14 Şubat 2014 de fırlatılan Türksat 4A uydusunun kullanılmasına başlanmasıyla  Türk televizyonları Afrika’nın büyük bölümünde de izlenebilecek. 42 derece doğu yörüngesine (Türksat 2A ve Türksat 3A uyduları ile birlikte) ayarlı çanak antenlerin yönü değiştirilmeyecek ancak, uydu alıcısından kanalların tekrar ayarlanması gerekecek. Turksat A.Ş. halen 429 olan televizyon kanalı sayısının 477’nin üzerine çıkacağını açıkladı.

Türksat 4A Uydu Kanal Ayarları

Kullanıcıların ayarlamalı Türksat Kanal Güncelleme Sistemi (TKGS) ile uyumlu uydu alıcıları yeni frekansları otomatik olarak güncelleyeceği, yüksek çözünürlüklü HD (High-Definition) yayınların ancak uygun cihazlarla mümkün olabileceği belirtildi. Kanalların taratılmasında 11844 MHz frekansı, Dikey V-polarizasyon, 2222 Sembol Oranı, FEC 3/4 veya 11747 MHz frekansı, Yatay H-polarizasyon, 27500 Sembol Oranı ve FEC 5/6 değerlerinin kanal tarama menüsünden girilerek ’Şebeke Taraması’ yapılması gerektiği vurgulandı.

Türksat 4A

Türksat 4A

 

Etiketler: , , , , , , , , ,

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap