Buradasınız : Ana Sayfa //Lüzumlu Bilgiler//Yılbaşı Ağacı Süsleme

Yılbaşı Ağacı Süsleme

Yılbaşı Ağacı ve Süsleri

2014 yılı için hazırlık içerisinde olanların yılbaşı hediyesi dışında ilk öncelikleri arasında gelenlerden biride yılbaşı ağacıdır herhalde. Doğayı sevmek ve korumak adına bizim ilk önerimiz kesinlikle canlı bir ağaç özellikle de kesilmiş bir yeni yıl ağacı kullanmamanız. Ama yinede illa ki canlı bir ağaç kullanacaksanız da büyük saksılarda satılan ağaçları tercih ederek yeni yıl sonrası bu ağaçları uygun zaman diliminde uygun bir alana dikmeniz. Hem böylece bu dünyada dikili bir ağacınız da olmuş olur.

İşin esprisi bir yana, süre gelen yılbaşı ağacı ya da yeni yıl ağacı geleneği için hem pratik, hem ekonomik hemde doğaya saygılı hemde alternatif olabilecek bir çalışmayı paylaşacağız.

Öncelikle bir koru ya da ormandan temin edebileceğiniz kuru ağaç dallarını( tercihen çam ağacı ) 10 -20-30-40-50 cm gibi uzunluklarda resimde ki gibi keserek kullanabilirsiniz. Yine kolayca bulabileceğiniz çam kozalaklarını sprey boya ile boyayarak konsepte uygun olarak değerlendirebilirsiniz. Biraz çam yaprağı ve basit süsler ile renklendirebileceğiniz bu Yılbaşı ağacını birde ışıklandırabilirseniz son derece sade ama şık bir görüntü elde edebilirsiniz. Evinizin duvarı bu iş için uygun değilse çift taraflı bant kullanarak duvara monte etmek işini de kolayca halledebilirsiniz. Eğer yazımızı kullanarak bir Yeni yıl ağacı yaptıysanız fotoğraflarınızı EnegerCom/ facebook sayfamızdan paylaşabilirsiniz.

Yılbaşı Ağacı

Etiketler: , , , , , , , , ,

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap