Buradasınız : Ana Sayfa //Kitap Tavsiyeleri//Zeytindağı Kitabı (Falih Rıfkı Atay)

Zeytindağı Kitabı (Falih Rıfkı Atay)

Falih Rıfkı Atay‘ın kaleme aldığı Zeytindağı kitabı Osmanlı İmparatorluğu’nun çöküşünü konu alıyor ve etkileyici bir Türkçe ile okurların karşısına çıkıyor. Zeytindağı kitabı, geçtiğimiz günlerde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da tavsiye ettiği kitaplar arasında yer alıyor. Kitap ile ilgili ayrıntılı bilgiyi yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Zeytindağı Ön Kapak

Zeytindağı Kitabı PDF indir oku

Zeytindağı Kitabı PDF indir oku

Zeytindağı Kitap Özeti

Zeytindağı, insanın kanını donduran tarihi bir süreci, “bir imparatorluğun çöküşünü” o zamana göre en duru Türkçeyle karşımıza getiriyor. Kitapta Mehmetçiğin Yemen’de, Aden’de, Kanal’da, Gazze’de, Arap Çölleri’nde nasıl kırıldığını yenilgiden sonra bir vagon dolusu “mecidiye altınını, bile nasıl bıraktığımızı hayretler içersinde okuyacaksınız.
Cemal paşa’nın emir subayı olarak, o günlerde en yakınında olan Falih Rıfkı, Zeytindağı kitabıyla tarihimize bir ibret belgesi bırakırken, her biri bir destan olabilecek, askerlerin günlükleri ve adeta kumar masasında kaybedilen Ahmetlerin, Mehmetlerin hikayeleri tüylerinizi ürpertecek.

Zeytindağı Kitap Yorumları

Bu kitabı okumak adeta bir borçtur ve bir vazifedir.
Behçet Kemal Çağlar

“…Falih Rıfkı’nın son eseri Zeytindağı, Cumhuriyet devri edebiyatının en büyük hadiselerinden birini teşkil etti. Falih Rıfkı’nın bize hatırlattığı devir, Türk milletinin geçirdiği ve geçirebileceği felaket devirlerinin en facialısı, en dehşetlisi ve ruha en çok bezginlik verenidir. Eğer, muharririn keskin ve yüksek zekası bu devir üstüne berrak bir aydınlık gibi aksetmemiş olsaydı, biz ona doğru başımızı çevirip tekrar bakmak arzu ve cesaretini kendimizde bulamıyacaktık.”
Yakup Kadri Karaosmanoğlu

“…Zeytindağı‘nı seve seve okudum. Zaten başladıktan sonra bırakmak kabil değil. Bence bu yeni kitabında Falih Rıfkı’nın üslubu, öbür kitaplarından daha göz kamaştırıcıdır ve zannedersem en güzel haline vasıl olmuştur. Zeytindağı, bugünkü Türkçe ile ne kadar kuvvetli anlatım yapılabileceğine sağlam bir delildir.”
Nurullah Ataç

Zeytindağı Kitabı Fiyatı ve Yayın Bilgileri

Liste Fiyatı: 10,00  TL.
Yayın Yılı: 2012
165 sayfa
3. Hm. Kağıt
13,5×21 cm
Karton Kapak
ISBN:9756461071
Dili: TÜRKÇE

Etiketler: , , , , , , , , , ,

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap