Buradasınız : Ana Sayfa //Video izle//Zumba Dansı Nedir?

Zumba Dansı Nedir?

Zumba İle Zayıflama

Show Tv’de sabah kuşağında Ebru Akel’in sunduğu Hayata Dokunmak Lazım programında daha önceden dikkatimizi çeken Zumba dansını Hocaların hocası Didem Tezeller ile tanıtarak, zumba örnekleri sergilendi.

Spor yaparken dans etmeyi ve müzik dinlemeyi seviyorsanız bunları aynı potada eritmeyi başarmış,  Zumba‘yı da çok seveceksiniz.  Hele bir de bunu zayıflamak ve formda kalmak için yapıyorsanız Zumba‘ya bayılacaksınız.

Zumba

Zumba

Zumba 90 lı yıllarda Kolombiyalı bir dansçı ve koreograf  tarafından ortaya atılmış. Bu yüzden Latin etkisini çok fazla hissedebiliyorsunuz.Temel de dans ve aerobik karışımı diyebileceğimiz Zumba dansı çok sevilip geliştirilince;  Zumba koreografisindehip-hop, samba, salsa,merenge, mambo, savaş sanatları ve bir kısım Bollywood ve oryantal dans hareketleri bir arada kullanıldığı gibi, “squat” ve “lunge” egzersizleri de kullanılmaya da başlanmış. Anlayacağınız herkes Zumba‘yı çok sevip kendine göre yorumlayarak yeni figürler katmış.

Zumba dansıyla nasıl zayıflanır?

Kilo verme hızı

Zumba yavaş, hızlı ve düzensiz birçok ritim barındıran bir egzersizdir.Yavaş ritimler size dinlenme periyodları sağlar. Bu tip antrenmanın amacı çok kalori harcamak ve hatta vücut metabolizmasını aktiviteden 4 saat sonra bile hızlı ve yüksek tutmaktır.

Yağ yakar

Zumba kalp atışlarınızı, dolayısıyla da metabolizmanızı hızlandırır. Daha hızlı metabolizma ise egzersiz yapmazken bile yağ yakmanıza yardımcı olur. Enerjik hareketleri sayesinde serotonin ve dopamini üretmenizi sağlar, stresten uzaklaştırır.

Disiplin oluşturur ve mutlu eder

Eğer rutin bir egzersize alışırsanız ve bundan zevk alırsanız, hayatınızdaki diğer şeylerden de zevk alabilirsiniz. Mesela kilo vermek için yaptığınız Zumbanın yanında uygulanan diyet göze batmaz.

Zumba yapmak için kendinizi zorlamazsınız çünkü çok eğlencelidir. Canlı ritimleri sayesinde stresli ve üzgün olarak başlasanız bile huzur dolu ayrılırsınız.

Nasıl Zumba öğrenirim?

Oldukça eğlenceli ve ritimli bir şarkıyla Zumba örneği

Etiketler: , , , , , , , , , , ,

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap